Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną

Restoranai draugiški LGBT

Po ruugpjūtį vykusių „Baltic pride“ eitynių Lietuvoje, domimės, kas vyksta LGBT draugiškų restoranų erdvėje. Jau dabar galime pastebėti, kad vis daugiau Vilniaus ir Kauno viešųjų erdvių tampa atviros įvairovei – o ką galėtume pasakyti apie restoranus? Pokalbio metu LGBT atstovas ir Vilniaus miesto tarybos narys Tomas Vytautas Raškevičius dalijasi įžvalgomis apie LGBT bendruomenei draugiškas erdves

Draugiškos vietos Lietuvoje ir pasaulyje

LGBT bendruomenei draugiškų verslų žemėlapis plečiasi, tuo tarpu restoranai ir kavinės taip pat neatsilieka ir palaiko šią gražią, tolerantiškumo jausmą puoselėjančią iniciatyvą visame pasaulyje. 2012 metais režisieriaus Romo Zabarausko pradėta iniciatyva virto į „Friendly City” žemėlapius, kurie suburia verslus Vilniuje ir Kaune, palaikančius atvirumo visiems miesto gyventojams ir svečiams idėją.

Lengvai surasti kavines bei restoranus, draugiškus įvairiems visuomenės segmentams (vaikams, veganams, judėjimo negalią turintiems asmenims ir t.t.) galima ir meniu.lt programėlėje. Pasirinkus filtrą „Draugiškas LGBT“, surandama beveik 100 vietų, kurios pačios išreiškia palankumą LGBT bendruomenei.

Kituose Europos miestuose, kuriuose LGBT bendruomenė daug didesnė ir atviresnė, egzistuoja vietos, kurios yra skirtos išskirtinai minėtajai bendruomenei.

„Jų pagrindinė auditorija yra būtent LGBT žmonės – iš tiesų yra labai puikių vietų, vertų apsilankymo: tiek restoranų, tiek kavinių. Man, pavyzdžiui, yra labai fainas pavyzdys Vienoje, kur šalia LGBT literatūrai skirto knygyno yra kavinukė, kur renkasi LGBT bendruomenė. Tai nėra klubas ar naktinis baras, jie veikia dienos metu. Tai saugi erdvė, skirta būtent susitikimams ir bendravimui.” – pasakoja Tomas Vytautas Raskevičius.

Kitas itin palankios vietos LGBT bendruomenei pavyzdys - Schoningen rajonas Berlyne – tai ištisas kvartalas, kuriame visos įsikūrusios maitinimo įstaigos orientuojasi į LGBT kultūrą. T. V. Raskevičius džiaugiasi, kad pamažu atsiranda dieninių vietų, kur renkasi LGBT bendruomenė, kadangi iki šiol ji asocijuojasi su labiau naktiniu gyvenimu.

„Būtų labai šaunu, jeigu tokios įstaigos, veikiančios šviesiuoju paros metu, būtų ir Lietuvoje, bet klausimas tas, ar LGBT bendruomenė yra tokia didelė ir, ar jau tokia atvira, kad galėtų būtent tokią įstaigą turėti”, – paliečia aktualų klausimą T. V. Raskevičius.

Vilnius – įvairovės miestas

Vilnius – miestas, kuriame daugėja įvairių, skirtingų pažiūrų turinčių žmonių. Kartu auga ir miestiečių tolerancija. Didėjant paklausai, randasi vis daugiau vietų, orientuotų į skirtingų grupių segmentą. 

„LGBT žmonėms draugiškos vietos, būtų itin aktualios tos pačios lyties poroms, kurios nori kažkur išeiti drauge – į pasimatymą ar pavakarieniauti. Sakyčiau, čia kritinės problemos nėra, nedrįsčiau teigti, kad jaučiamas priešiškumas renkantis maitinimo įstaigą, bet man atrodo šioje vietoje labai svarbus paprastas simbolinis palaikymas”, – iniciatyvos svarbą nusako T. V. Raskevičius ir priduria, kad jam renkantis vietą, kur pavakarieniauti ar smagiai pasibūti, „LGBT friendly” ženklas ir iš tiesų daro teigiamą įtaką.

Tomas pasakoja, kad Vilniuje daugėja maitinimo įstaigų, kurios pamažu tampa atviros įvairovei. Tokios įstaigos orientuojasi į jaunesnius ir progresyviai mąstančius žmones ir drąsiau jungiasi į „draugiškas“ iniciatyvas.

Žvelgiant į visą situaciją, Tomas patvirtina, kad šiuo metu Vilniuje ir kituose miestuose esančios vietos, patenkina bendruomenės poreikius. Tačiau, anot pašnekovo, yra ir kita pusė: „viskas priklauso nuo atmosferos mūsų visuomenėje, kadangi LGBT žmonės vis dar susiduria su tam tikra socialine atskirtimi. Daug žmonių gyvena uždarą gyvenimo būdą“,- priduria pašnekovas, akcentuodamas iššūkius, su kuriais LGBT susiduria Lietuvoje. Tomas mano, kad atvirėjant mūsų visuomenei, pamažu atvers duris panašios vietos į jau minėtąsias Vienoje ar Berlyne.

Restoranas „Freunde”, esantis  Basanavičiaus/Pylimo gatvių kampe, kavinė „Raštinė” – tai vienos tų vietų, kurios  yra ypatingai draugiškos LGBT bendruomenės atžvilgiu. Tomas Vytautas išskiria būtent šias dvi vietas, kurios jo yra vienos mėgstamiausių.

Meniu.lt rekomendacijoms, ieškantiems draugiškos atmosferos

Be jau Vytauto minėto restorano Freunde, Vilniuje yra dar ne vienas jaukus restoranas ar kavinė, kurie plačiai atveria duris yra ir itin draugiški LGBT bendruomenei. Supažindiname su keletu iš jų.

Cafe de Praris” – tai prancūziškas restoranėlis, kuris patenka į rekomenduojamųjų LGBT draugiškų vietų sąrašą. Ši vieta žavi savo originaliu interjeru bei bohemiška atmosfera, tad ne veltui čia dažnai apsilanko meniškos sielos asmenybės.

Tikriausiai ne vienas jau yra girdėjęs ir pabuvojęs gan populiariame restorane „Cozy“. Jame vilioja tiek skanūs pusryčiai, tiek jauki vakaro atmosfera.

Kaip žinia, LGBT draugiškų vietų galime rasti ne tik šalies sostinėje, tačiau ir Kaune. Viena jų – kavinė „Kultūra”. Jau vien pavadinimas išduoda, kas šioje vietoje yra svarbiausia.

Rodyti žemėlapyje
Love bar
4.9
Pylimo g. 59, VILNIUS
Alchemikas Cocktail bar
Uždaryta
Šiandien 18:00 – 23:59
Islandijos g. 1, VILNIUS
Gringo pub
Uždaryta
Šiandien 16:00 – 23:59
Vilniaus g. 31, VILNIUS
Salonas
Uždaryta
Šiandien 12:00 – 23:59
2.9
Rotušės a. 4, KAUNAS
Selfish Bistro
Uždaryta
  • Prabangus
Vilniaus g. 29, VILNIUS
Kultūra
Uždaryta
Šiandien 12:00 – 23:59
4.6
K. Donelaičio g. 16, KAUNAS
Olando kepurė
Uždaryta
Kt. 15:00 – 21:00
Krikštų g. 5, Karklės k., KLAIPĖDA
Bistro 18
Uždaryta
Šiandien 11:30 – 21:00
4.5
Stiklių g. 18, VILNIUS
Saint Germain
Uždaryta
Šiandien 12:00 – 23:59
  • Prabangus
Literatų g. 9, VILNIUS
Rodyti daugiau 8