Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną

Kur paragauti Božole vyno?

Kuriant įstatymus Prancūzijoje buvo numatyta, kad kai kuriuos vynus galima išleisti į prekybą nė kiek nepabrandinus – lapkričio, gruodžio mėnesiais, ant jų etikečių užrašius „primeur“ arba „nouveau“. Tokių vynų vien šioje šalyje yra per keturiasdešimt. Beaujolais Nouveau arba jauno božolė šventė – Žoržo Diubofo nuopelnas, nes jis antroje XX a. pusėje iš regioninės jauno vyno sutikimo tradicijos sugebėjo sukurti pasaulinį įvykį. Be šiuolaikinių marketingo priemonių, be abejo neapsieita – Geroges Dubeuf kontroliuoja apie dešimtadalį Beaujolais regiono produkcijos.

Prieš du, tris šimtus metų vynas buvo laikomas ąžuolo statinėse, todėl greitai susendavo. Paprastas vynas, atkentėjęs žiemos šalčius ir vasaros karščius, rudeniop būdavo pasenęs, parudavęs, oksidavęsis ir nebepatrauklus. Todėl pirmojo jauno, vaisiško, kvapnaus ir šviežutėlio vyno pasirodymas buvo įvykis ir kaimo, ir ypač miesto gyventojams. Pastarieji laukdavo pirmųjų vežimų, atvažiuojančių iš artimiausių kaimų ir švęsdavo jų sutiktuves.
 

Nouveau – jaunas vynas, padarytas, greitam suvartojimui. Jį rekomenduojama išgerti iki Naujųjų Metų. Tačiau pavėlavus nepergyvenkite – kokybė neprastės iki pat vasaros, o labai gerais metais jis gali sulaukti ir kitų metų jauno božolė. Beje, yra tradicija, prieš atsikemšant naujo derliaus vyno butelį, išgerti visus senų derlių Beaujolais Nouveau. Jis geriamas atvėsintas iki 14 laipsnių iš nedidžiausių taurių, gali būti ir baltojo vyno taurės.

Jauno vyno šventė – derliaus šventės atitikmuo bet kurioje vyndarystės šalyse. Derliaus šventė – dalis kasmetinio gamtos ciklo, kuriame su savo darbais sukasi žemdirbys ir vyndarys. Božole vyno šventė turi tradicijas Prancūzijoje. Lapkričio trečiosios savaitės ketvirtadienio vakaras – božolė šėlsmo momentas, kai visi, visur sveikina vieni kitus su vyno Naujaisiais metais ir kelia pirmojo derliaus pranašo taures.

Rodyti žemėlapyje
Brussels Mussels
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 23:59
Rinktinės g. 5, VILNIUS
Holas
Uždaryta
Šiandien 11:30 – 23:59
  • Populiarus
4.2
Laisves al. 84b, KAUNAS
SKY 21 terrace
Uždaryta
Šiandien 16:00 – 23:59
Naujoji sodo g. 1A, KLAIPĖDA
Bokštas
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 23:59
4.1
Kestučio g. 86, KAUNAS
Room 12
Uždaryta
Šiandien 08:00 – 23:00
5.0
Gedimino pr. 12, VILNIUS
Rezervuoti
Trys
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 23:00
  • Prabangus
4.8
Tilžės g. 63 a, ŠIAULIAI
Rezervuoti
Selfish Panorama
Uždaryta
Šiandien 10:00 – 21:00
  • Prabangus
Saltoniškių g. 9, VILNIUS
Du
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 21:00
Du
4.6
Centrinė g. 21B, Ramučiai, KAUNAS
Rezervuoti
Portofino
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 21:00
4.5
Savanorių pr. 404, KAUNAS
Rodyti daugiau restoranų 7