Stengiatės subalansuoti savo mitybą ir į kasdienį racioną įtraukti kuo daugiau naudingų patiekalų? Jei taip, siūlome nepamiršti ir kruopų: jos itin tinka ryte, kai organizmą reikia „užkrauti“ energija. Dienos pradžioje suvalgę kruopų aprūpinsite savo kūną lėtai pasisavinamais angliavandeniais, kurie užtikrins sotumo jausmą iki pat pietų.
Ar jums pažįstama tokia situacija: esate namuose ir pagalvojote, jog norėtumėte ko nors saldaus. Peržiūrite visas spinteles tikėdamiesi rasti „užsilikusių“ saldainių. Deja, tuščia... Eiti į parduotuvę kiek tingisi. Tačiau saldumynų poreikis taip paprastai niekur nedingta. Ką tokioje situacijoje darote? Siūlome išeitį – pasigaminti naminių saldainių patiems. Atrinkome kelis receptus, kuriems tikrai nereikia specifinių ingredientų. Rekomenduojame išbandyti!
Parduotuvių lentynose gausu įvairiausių gamintojų alyvuogių aliejaus. Skiriasi kainos, pakuotės, kilmės šalis, etiketės. Natūralu, jog kyla klausimas: kaip išsirinkti? Į ką svarbu atkeipti dėmesį, jeigu norime įsigyti kokybišką prekę? Meniu.lt komanda jums parengė atmintinę – kaip išsirinkti kokybišką alyvuogių aliejų?
Ar esate prietaringas žmogus? Galbūt triskart nusispjaunate per petį, kai per kelią perbėga juoda katė? O gal visada žvilgtelite į veidrodį, kai tenka grįžti namo kažką užmiršus? Nors prietarai ir prieštarauja logikos dėsniams, dalis žmonių tiki, jog tam tikri ritualai ar veiksmai gali apsaugoti nuo blogos akies, nelaimių. Šį kartą norime papasakoti apie prietarus, kurie gajūs skirtingose pasaulio šalyse. Tiesa, tai ne bet kokie prietarai, o tie, kurie susiję su maistu ar elgesiu prie stalo.
Kartais nesinori ilgai suktis virtuvėje, tačiau, tuo pačiu, vilioja galimybė pasimėgauti šiltu, naminiu maistu. Ką daryti? Ogi pasigaminti troškinį! Per kelias minutes susipjaustysite reikiamus ingredientus, sumesite juos į puodą ir... Kuriam laikui galėsite jį pamiršti. Svarbu tik įsijungti laikmatį, kad troškinys netaptų svilėsių krūva. Viskas – po geros valandos galėsite mėgautis puikiu patiekalu. O tam, jog nepritrūktų idėjų, siūlome jums TOP 5 troškinių receptus. Mums jie itin patinka, tikimės, jog sužavės ir jus.
Jeigu atsivertėte šį straipsnį, tikriausiai esate kino gerbėjas. O jei taip, žinote jausmą, kai pasibaigus patikusiam filmui ar serialui norisi dar kurį laiką jo nepaleisti: aptarti siužeto detales su draugais, skaityti apie filmavimo vietas, aktorius, ieškoti paslėptų metaforų, galbūt net įsigyti oficialios atributikos. Šį kartą norime papasakoti apie restoranus, kurių koncepcija sukurta remiantis žymiais filmais ar serialais. Šie restoranai susilaukia daug fanų, norinčių bent trumpam atsidurti filmo ar serialo erdvėje, dėmesio. Paskaitykite ir gal sužinosite, jog pasaulyje yra restoranas, kuris sukurtas pagal jūsų pamėgtą filmą ar serialą. O jei taip, galbūt ateityje jį ir aplankysite?
Didingi kalnai, dramatiški skardžiai, visus metus džiuginantis pavasariškas klimatas, pasakiško grožio paplūdimiai, vaizdingi tarpekliai, jaukūs miestai – tokios yra Kanarų salos. Ne veltui lietuvaičiai taip mėgsta atostogauti šiame, netoli Afrikos krantų esančiame, Ispanijai priklausančiame salyne. Vis dėlto, norime atkreipti dėmesį – nors Kanarų salos ir priklauso Ispanijai, tradiciniai valgiai čia kiek kitokie nei žemyninėje dalyje, mat Kanarų virtuvei didelę įtaką padarė pirmieji salų gyventojai – guančiai. Planuojate kelionę į Kanarų salas? O gal tiesiog domitės pasaulio gastronomija? Jei taip, šis straipsnis skirtas būtent jums – pristatome Kanarų salų virtuvės patiekalus, kuriuos, viešint šiame rojaus kampelyje, paragauti išties verta.
Norime užduoti jums klausimą: ar turite savo mėgstamiausią patiekalą? Galbūt neįsivaizduojate nė dienos be šokoladuko? O gal, jei tik turite galimybę, pietums visada renkatės salotas su krevetėmis? Mylimų patiekalų turite ne tik jūs, tačiau ir visi žmonės – ne išimtis ir istorijoje pasižymėję asmenys. Tad šiame straipsnyje ir norime jums papasakoti apie tai, kokį maistą mėgo garsūs politikai, karvedžiai, rašytojai bei menininkai.
Italija ir skanus maistas – neatsiejami dalykai. Pasta su jūros gėrybėmis, ką tik iš krosnies ištraukta garuojanti pica, kvepianti minestrone sriuba... Italijos virtuvė tikrai turi kuo pasigirti. Ne veltui ji mėgstama visame pasaulyje.
Tikriausiai jau esate girdėję terminą supermaistas. Tačiau ar tiksliai žinote, ką jis reiškia? Supermaistas (angl. superfood) – tai maisto produktai, kurie yra itin maistingi bei išsiskiriantys žmogaus organizmui naudingų medžiagų gausa. Mažai kalorijų, tačiau daug mineralų, vitaminų bei antioksidantų – taip galima apibūdinti supermaistą. Skirtingi moksliniai tyrimai jau yra įrodę, jog žmonės, kurie praktikuoja fizinį aktyvumą, subalansuotą mitybą, o kasdieniame racione vartoja supermaisto kategorijai priskiriamus produktus, gali pasigirti stipresniu imunitetu, sveikesne veido oda, nagais, plaukais, didesniu energijos lygiu, geresne žarnyno, širdies veikla.
Ar jums valgymas – tam tikras ritualas? Svarbu ne tik pasisotinti, tačiau ir pasimėgauti skirtingais skoniais, tekstūromis, patiekalų pateikimu, stalo estetika bei įdomiais pašnekesiais? Jei taip – šis straipsnis skirtas jums. Norime papasakoti apie stalo dekoro tendencijas, kurios vyraus 2023-aisiais. Žinoma, mada sekti aklai nereikia – visų indų, staltiesių ar vazelių, kurias turite namuose, pakeisti tikrai nebūtina. Tačiau galbūt pasisemsite naujų idėjų, kaip padekoruoti savo valgomojo stalą.
Žmonės, kurie mėgsta suktis virtuvėje, žino – kokybiškas prieskonių parinkimas gaminamą patiekalą gali pakylėti į visai kitą lygį. Vieniems šis „menas“ pavyksta instinktyviai: saujelė juodųjų pipirų, lauro lapas, žiupsnelis baziliko, šiek tiek aitriosios paprikos ir gaunasi... Tikras šedevras! Vis dėlto, daugelis vidinio pajautimo neturi. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti paruoštuką: kokie gi prieskoniai puikiai tinka skirtingiems mėsos patiekalams. Tikimės, jog šis prieskonių ABC jums pravers gaminant vištienos, kiaulienos, jautienos ar kitos mėsos patiekalus.
Skandinavijos šalys žavi savo pasakiško grožio gamtos kampeliais, tvarkingais miestais, ramybe, estetikos ir stiliaus pajautimu. Tačiau reikia pripažinti, jog gastronomija – nėra ta sritis, kuri pasaulyje garsina šį regioną. Ir vis dėlto, tai nereiškia, jog viešint Skandinavijos šalyse neverta paragauti tradicinių patiekalų. Netgi atvirkščiai, kai kurie iš jų – tikrai verti jūsų dėmesio. Dėl šios priežasties atrinkome kelis Skandinavijos šalių virtuvės patiekalus, kuriuos, mūsų nuomone, verta paragauti viešint šiose valstybėse.
Vilniuje tenka lankytis nedažnai, o jeigu tiksliau labai retai. Taigi įvedę restorano "Leleko" adresą į navigaciją pradėjome kelionę. Pasirodo surasti "Leleko" restoraną visai ne sunku - šį restoraną lengvai ras net turistai iš užsienio, nes "Leleko" įsikūręs prieš Lietuvos Respublikos seimą.
Tikriausiai, daugelis iš jūsų savo kasdienės mitybos neįsivaizduoja be avokado. Juk šis vaisius puikiai tinka tiek įvairiose salotose, tiek užtepėlėse, sumuštinukuose ar pan. Vis dėlto, kreminė avokado tekstūra ir švelnus jo skonis puikiai dera ne tik sūriuose patiekaluose, tačiau ir desertuose. Netikite? Siūlome jums penkis receptus. Išbandykite ir esame tikri, jog avokadas jūsų namų virtuvėje įgaus dar didesnę reikšmę.
Pripažinkite, šaltais žiemos vakarais dažnai nesinori net nosies kišti iš namų. Židinys, minkštas pledas, artimų draugų ar šeimos kompanija, filmas ir daug užkandžių – tikra idilė, kai už lango siaučia pūga. Pritrūkote užkandžių idėjų? Norite paragauti kažko naujo? Siūlome jums kelias užkandžių idėjas filmų vakarui. Pasigaminsite itin greitai, o filmų vakarą tikrai pakylėsite į naują lygį.
Kaune esantis viešbutis „Daugirdas” nusprendė įvykdyti maisto išsinešimo revoliuciją ir savo restorano klientams pasiūlyti maistą išsinešti patogiai, saugiai ir estetiškai. Po ilgai trukusio kūrybinio ir įgyvendinimo proceso, viešbučio direktorius Vytautas Gustas pristato pirmąsias tokias Lietuvoje maisto išsinešimo dėžutes.
Kai planuojate kelionę į kitą šalį, tikriausiai, atliekate tyrimą: išsinagrinėjate, kokius lankytinus objektus verta aplankyti, į kokius muziejus ar galerijas užsukti. Įprastai žmonės stengiasi aplankyti su istorija arba menu susijusias vietas. Tačiau žinome, jog mūsų skaitytojai domisi gastronomija. Dėl šios priežasties atrinkome penkis pasaulio maisto muziejus, kuriuos tikrai verta aplankyti.
Socialiniai tinklai tiesiog lūžta nuo estetiškų maisto nuotraukų. Užtenka tik užmesti akį ir jau tįsta seilė. Tačiau jeigu nesate patyręs tinklaraštininkas ar maisto fotografas, tikriausiai žinote – patraukliai nufotografuoti patiekalą nėra taip paprasta, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Žinoma, kokybiškas fotoaparatas – svarbu, tačiau ir paprastu telefonu galima sukurti išskirtinius kadrus. Tereikia žinoti tam tikrus niuansus ir praktikuotis. Tad šiame straipsnyje siūlome jums kelis patarimus: ką daryti, jog jūsų patiekalų nuotraukos būtų estetiškos ir traukiančios dėmesį?
Marokas – kelionių kryptis, kurią po truputį atranda vis daugiau lietuvių. Spalvingos gatvelės, šurmuliuojančios turgavietės, didingi imperatoriški miestai, prieskonių kvapas ore, o taip pat Atlanto bangos, įkaitęs dykumos smėlis, smailios viršukalnės – ši šalis tikrai labai įdomi ir egzotiška. Ne ką mažiau verta dėmesio ir Maroko virtuvė – tradiciniai patiekalai pasižymi savo aromatais ir turtingu skoniu. Apie juos ir norime jums papasakoti šiame straipsnyje.
Darbo dienomis tik nedaugelis iš mūsų gali sau leisti prabangą – sočius ir skanius pusryčius. Dažniausiai skubame, turime mažai laiko, todėl, geriausiu atveju, sušlamščiame sumuštinį ar jogurto indelį. Savaitgaliais – visai kitaip. Nereikia skubėti, norisi pasimėgauti ilgais ir skaniais pusryčiais, laiku su šeima. Tad siūlome jums kelias savaitgalio pusryčių receptų idėjas.
Koks esate keliautojas? Ar tas, kuris atostogų metu svajoja apie prabangą, todėl pietauja tik geriausiuose miesto, kuriame vieši, restoranuose? Ar visgi tas smalsuolis, kuris šmirinėja po atokias gatveles ieškodamas unikalių vaizdų, o išalkęs lekia į artimiausią turgelį ir mėgaujasi gatvės maistu? Jeigu pasirinkote antrąjį variantą, šis straipsnis skirtas būtent jums – norime papasakoti apie pasaulio miestus, garsėjančius savo gatvės maisto pasiūla.
Salotos – lengvas patiekalas, kurio labiausiai norisi šiltuoju sezonu. Tačiau net ir žiemą daržoves valgyti būtina. Juk norime savo organizmą praturtinti vitaminais. Na, o tam, jog salotų skonis pakylėtų į devintą dangų, būtinas ir skanus, kokybiškas, aromatingas padažas, apjungiantis visus ingredientus į bendrą visumą. Tad siūlome jums penkis salotų padažų receptus. Visi jie pagaminami lengvai ir greitai. O skonis – vertas dešimtuko. Išbandykite.
Cepelinai, šaltibarščiai, šakotis, vėdarai – tai patiekalai, kurie daugeliui žmonių į galvą šauna pirmiausia, kai užsimenama apie tradicinę lietuvišką virtuvę. Vis dėlto, ne paslaptis – visi šie patiekalai mūsų šalyje prigijo ne taip ir seniai. Tuo tarpu, ilgus metus, nuo pat LDK susikūrimo, žmonės maitinosi visai kitaip. Šį kartą norime papasakotu apie tai, ką gi valgė Lietuvos didikai: kokiomis vaišėmis savo svečius vaišino Vytautas arba kokių gėrybių iš užsienio užsisakydavo Radvilos. Tad kviečiame skaityti ir sužinoti.