Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vyno ir desertų derinių kūrėjai kviečiami registruotis į 2017 m. čempionatą

2017-11-10
Paskelbk savo straipsnį

Š. m. lapkričio 20 dieną vyks aštuntasis Vyno ir desertų derinių čempionatas – tarptautinės virėjų, konditerių ir someljė varžybos, kuriose dalyvių komandos teisėjų komisijai pateikia specialiai varžyboms sukurtus vyno ir desertų derinius. Organizatoriai kviečia saldumynams neabejingus profesionalus ir mėgėjus registruotis į pasaulyje unikalų renginį. Čempionatas vyks viešbutyje „Kempinski Cathedral Square“ Vilniuje.

Varžybos vyksta nuo 2010 metų, jose jau dalyvavo per 100 komandų, ir tai gerokai pakeitė Lietuvoje vyravusį požiūrį į desertus ir į saldųjį vyną. Ne pirmi metai visoje šalyje steigiasi šokoladinės, tortinės, desertų parduotuvės, gerokai įdomiau užsisakyti desertą restorane. Prasiplėtė į Lietuvą vežamo saldaus vyno asortimentas.

„Norą dalyvauti šių metų čempionate jau išreiškė apie 15 komandų, labai tikimės sulaukti maksimalaus komandų skaičiaus – 20“, – teigia Vyno ir desertų derinių čempionato organizatoriai, manantys, kad vertinti daugiau nei 20 desertų per vakarą būtų tikras iššūkis. Tarp šių metų dalyvių – jau penktus metus dalyvausiančių restoranų „Time“ ir „Dine“ komandos. Vienas iš restoranų įkūrėjų, Someljė asociacijos prezidentas Arminas Darasevičius juokauja, kad savo restoranuose turi tiek dalyvauti pasiryžusių žmonių, jog galėtų organizuoti atrankinį turą, kurio nugalėtoją siųstų į Lietuvos vyno ir desertų derinių čempionatą.

Antrus metus iš eilės dalyvaus restoranų „Trinity“ bei „Valgomasis“ komandos. Restorano „Trinity“ šefas Dalius Aleksiejevas tikina, kad kurdamas desertą visuomet stengiasi sukelti žmonėms nostalgijos jausmą. Tai padeda geriau įsiminti ragautą patiekalą. Taip pat D. Aleksiejevas žada, kad po čempionato „Trinity“ svečiai turės galimybę pasimėgauti deriniu ir restorane. 2017 m. čempionate bus net kelios debiutuojančios komandos.  Ne pirmus metus dalyvausiantis vienas geriausių Lietuvos someljė bei vienas iš vyninės „Somm“ įkūrėjų Narimantas Miežys prasitarė, kad vyninės komanda debiutuos netradiciškai – pristatys veganišką desertą. Taip pat debiutantų gretose desertinė „Atostogos“, minimalistinio restorano „Habit“ komandos ir kiti.

Čempionato sumanytojas Arūnas Starkus džiaugiasi, kad kasmet čempionatas sulaukia ne tik čempionato vilkais tapusių dalyvių, tačiau ir nauji restoranai nebijo eksperimentuoti, visuomet smagu sulaukti mėgėjų komandų. Anot A.  Starkaus, būtų puiku čempionate pamatyti ir bent kelis stiprius lietuviškus derinius, ypač turint omeny, kad jau kitąmet vasario 16-ąją švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Be pagrindinių apdovanojimų, čempionate skiriami ir specialieji prizai, tarp kurių jau tradiciniu tapęs prizas už lietuviškiausią vyno ir deserto derinį.

Ankstesnių Vyno ir desertų derinių čempionatų nugalėtojai:

Dalyvius kviečiame registruotis: agne@someljemokykla.lt, tel. nr. (8 5 ) 215 94 38. Registracija dalyvauti čempionate vyksta iki lapkričio 15 dienos.

Daugiau informacijos vynasirdesertai.lt. Čempionatą organizuoja: Lietuvos someljė mokykla, Lietuvos someljė asociacija ir Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija.