Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvos šefai pristatė šiltojo sezono valgiaraštį

2019-05-17
Paskelbk savo straipsnį

Gegužės viduryje Lietuvos virtuvės šefai kartu su visuomeninio maitinimo įmonių partneriais pristatė artėjančiam šiltajam sezonui skirto valgiaraščio idėjas ir pasiūlymus. Viešbučio „Grand SPA Lietuva“  restorane patyrę virtuvės meistrai dalinosi smidrų gamybos variacijomis, pirmųjų uogų, pirmųjų grybų kūrybiniais pasiūlymais, stalo puošybos idėjomis bei kvietė mėgautis pikantiškais skoniais.

Renginio metu istorikai Anželika ir Rimvydas Laužikai pristatė naujai išleistą, jų vertingais komentarais papildytą, pirmąją žinomą gastronominę Liudvikos Didžiulienės-Žmonos knygą „Lietuvos gaspadinė, arba pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas“ (1893 m.). Šioje išskirtinėje, su nacionalinės virtuvės istorijos ištakomis ir originaliais, autentiškais receptais supažindinančioje knygoje, pirmąkart išleistoje net prieš 125-erius metus, atskleistas gastronominis tapatumas ir įvardinti pirmieji lietuviški gaminiai: rūkytas kumpis, juoda duona, skilandis, midus, obuolių gira, keptinis alus.

Svečių pasitikimui „Dzūkų magyro“ įkūrėjas, virtuvės šefas Valius Čepanonis pasiūlė kapotos tešlos pyragėlius su vaisių tyrės želė, grietinėlės vaniliniu kremu ir avietėmis, šilauogėmis; mini desertėlius iš smėlinės tešlos su apelsinų džemu, vaisių tyrelių bezė su želatinu ir šviežiomis uogomis; eklerus plikytos tešlos su citrininiu-pasiflorų kremu ir braškėmis, šilauogėmis; mini vaflius su uogų tyrelių zefyriukų įdaru ir šviežiomis uogomis. Gurmaniškai įdarytas karališkas datules su sūdyta parūkyta antienos filė ir ožkos sūriu bei „Mantinga“ mini krepšelius su filadelfijos ir kietuoju sūriu bei sūdyta parūkyta antiena dovanojo „Baltic Larus“ atstovai. Gaivius vasaros sezono gėrimus iš natūralių uogų bei žolelių – mėlynių ir čiobrelių limonadą bei žaliąją arbatą su Barbadoso vyšniomis pasiūlė „Sangaidos“ Cocktails and Drinks Studio konsultantai Danila Blagoveščenskij ir Tomas Pletaras.

Kauno restorano „Sala“ virtuvės šefė Jolanta Gervienė renginio dalyvius vaišino „Mantinga“ makaronų duetu (Tagliatelle iš visų grūdo dalių miltų BIO bei Pappardelle) su grilintomis smidrų viršūnėlėmis, marinuotomis „Santa Maria“ chipotle citrusiniais prieskoniais pievagrybių kepurėlėmis, užkeptomis redukuotų smidrų kremu, užkandį skanino Džiugo sūrio traškučiu. Triušienos dešreles su kopūstų spurga, smidrų tyre, keptų daržovių espuma, svogūnų demi glace pristatė restorano „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ virėjas Vladimir Tolkačiov. Šventėms glazūruotą „Reaton” ešerio filė, pateikiamą su lengvai keptais smidrais, rūkytos žuvies kremu ir obuolių tyre, puoštą našlaičių žiedais, gamino viešbučio „Grand SPA Lietuva“ gamybos vadovas Tomas Mockūnas ir virėjas Aurimas Krinickas. Istorikams A. ir R. Laužikams pasakojant apie Liudvikos Didžiulienės-Žmonos gastronominę knygą, istoriniu užkandžiu – šaltanosiais su špinatais ir bobausiais vaišino Erikas Janerikas, restorano „Ertlio namas“ virtuvės šefas. Antienos filė su mažosiomis bulvėmis, keptais smidrais ir obuolių vyno redukcija, šviežiomis uogomis, žaluma pasiūlė „HBH Vilnius“ virtuvės šefė Aida Matulevičiūtė ir virėjas Tomas Rybakovas iš „Esperanza Resort“. Užkandžiams ir patiekalams žaliuosius smidrus, šviežias uogas, daržoves, žalumą pristatė „Promo Food Service“. 

Šiltajam sezonui desertą – varškės ir morengų duetą su avietėmis, gervuogėmis, aviečių želė ir trapios tešlos paduku – pasiūlė Asociacijos Prezidentas Jaroslav Orševski. Restorano „Velvetti“ virtuvės šefė Snieguolė Žižienė gamino morenginį „Debesėlį“, vanilinį kremą „Anglaise“, gardino „Santa Maria“ vaniliniu cukrumi, šviežiomis ir liofilizuotomis uogomis.

Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos vykdomoji direktorė Jūratė Mikalkėnienė dėkoja virtuvės šefams už pasidalintas skanias idėjas, kūrybiškumą, metiniams asociacijos partneriams – už bendradarbiavimą, pasiūlytas naujoves, galimybę kartu augti ir tobulėti bei šiltojo sezono laikotarpiu linki energijos, ištvermės! Birželio 22 dieną Druskininkuose kartu su projekto iniciatore Renata Ničajiene kviečia visus į saldžią šventę – profesionalų ir mėgėjų Tortų turnyrą.

@LVVKA