Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną

Gėrimai

 • Receptai
Šalta mocha

Mocha

 • Sveika mityba ir vegetarizmas
Ar gerti kavą sveika?

Vieniems tai nepakeičiamas išsigelbėjimas po prasto nakties miego ar išsekus energijai dėl įtempto dienos grafiko, kiti tiesiog dievina kavos kvapą ir skonį. Bet kad ir dėl kokių priežasčių geriame šį gėrimą, šiandien apie kavą pakalbėkime išsamiau.

 • Receptai
Nealkoholinis Arizonos saulėlydis

Sveikuoliams–stropuoliams: kokteilis nealkoholinis, tačiau sveikumu nepasižymi visiškai!

 • Pasaulio virtuvė
Arbatos rūšys pasaulyje: ką reikėtų žinoti?

Aromatingoji arbata yra vienas populiariausių pasaulio gėrimų, o apie jos naudingąsias savybes sklando legendos. Pirmieji istoriniai įrašai apie arbatžoles siekia net kelis tūkstančius metų prieš mūsų erą: pirmiausia atsiradusi pietvakarių Kinijoje ...

 • Skaitiniai visų skoniams
Viskių ekspertas: šis gėrimas apipintas nesąmoningais mitais

Škotiškų viskių ekspertas Ewan Gunn sako, kad viskiai – vienas iš gėrimų, apipintų didžiausiu kiekių gandų ir mitų. „Panaši situacija kažkada buvo ir prancūziško vyno pasaulyje, kai šis gėrimas buvo pasiglemžtas snobų ir žmonės tiesiog bijojo jį ragauti. Dabar matau tai ir viskio pasaulyje. Ir tai mane žudo. Gėrimas turi suteikti akimirką, nuostabą, skonį, atradimą, o ne pretenziją“, - kategoriškai ręžia žmogus, kuris apie viskius žino viską.

 • Skaitiniai visų skoniams
Geriausiu Baltijos šalių barmenu paskelbtas lietuvis

Ketvirtadienio vakarą Rygoje paskelbtas geriausias Baltijos šalių barmenas. Juo tapo 29-erių vilnietis Vainius Balčaitis. V. Balčaitis pripažintas geriausiu prestižinio barmenų čempionato “World Class” metu. Kartu su šiuo titulu lietuvis pelnė ir galimybę atstovauti Baltijos šalis šiemet Meksike vyksiančiame pasaulio barmenų čempionate.

 • Skaitiniai visų skoniams
Susipažinkite: „World Class“ barmenai Ignas Zinkevičius ir Lukas Palubinskas

Prestižinio barmenų čempionato „World Class“ etapas Lietuvoje – artėja prie finišo tiesiosios. Jau birželio viduryje sužinosime, kuris Lietuvos barmenas bus įvardintas pačiu geriausiu. Jam teks garbė susirunkti su kitų dviejų Baltijos valstybių – Latvijos bei Estijos – nacionalinių etapų nugalėtojais ir, galbūt, pergalės atveju, galimybė susirungti su pačiais geriausiais pasaulio barmenais tarptautiniame finale Meksike.

 • Skaitiniai visų skoniams
Azerbaidžianietiškas Granatų Vynas - Bovin Vyno namuose

"Granatų vynas pasižymi sodria raudona spalva, natūralios granato rūgšties skonio pojūčiu ir geriausiai derinamas su desertais ir vaisiais."- azerbaidžianietiškus Bovin vyno namų vynus pristatė vynų ekspertas Algirdas Pateckas.

 • Skaitiniai visų skoniams
Susipažinkite: „World Class“ barmenai Tadas Beržis ir Vilius Aleksandravičius

Šiemet pirmą kartą Lietuvoje vykstantis prestižinis barmenų čempionatas „World Class“ įgauna pagreitį. Didžiųjų šalies miestų barmenai intensyviai ruošiasi birželį vyksiantiems Lietuvos bei Baltijos šalių čempionatų finalams, po kurių paaiškės, ar kuris nors pelnys galimybę susirungti su geriausiais pasaulio barmenais „World Class“ finale Meksike. Pristatome Jums čempionato dalyvius: Klaipėdoje įsikūrusio kokteilių baro „Mr. Bond“ barmeną Tadą Beržių bei Vilių Aleksandravičių, savo meistriškumą demonstruojančiu Kauno bare „Klimas“.

 • Skaitiniai visų skoniams
Meno galerijoje vyko išskirtinė Toskanos regiono vyndarių produkcijos degustacija

Praėjusią savaitę „Galerijoje 555“, įsikūrusioje viešbučio „eLoftHOTEL“ aplinkoje įvyko pažintinė vyno „Vino Nobile di Montepulciano D.O.C.G. 2013“ degustacija ir spaudos konferencija. Jos metu dalyviai ragavo keturių skirtingų Italijos vynų gamintojų iš Toskanos regiono – „Contucci“, „Azienda Lunadoro“, „Tenuta Valdipiatta“ ir „La Bèrne“ – šio vyno interpretacijų. Renginio dalyviai turėjo galimybę įvertinti, kaip skiriasi to paties regiono, tos pačios – Sangiovese – veislės ir tų pačių metų vynuogių derliaus vynas. Degustacijai parinkta keturių vyninių, kurių gamybos technologija skiriasi, produkcija. Renginį vedė vyno specialistas Gintautas Jašinskas.

 • Skaitiniai visų skoniams
Pasaulinių barmenų čempionatų dalyvis: „Svarbiausiu tampa svetingumas“

"Viskas grįžta prie ištakų. Iš naujo atrandamas mus supantis pasaulis, senosios technologijos ir vėl tampa madingos, vis dažniau atsižvelgiama į sezoninius ingredientus ir jų galiojimą. Panašu, kad industrija ir vėl nori sugrąžinti tikruosius dalykus į kokteilių sudėtį, galbūt, net ne vien į kokteilius, bet ir į bendrą svetingumo industriją iš esmės. Čia itin svarbu išlikti įvairialypiam, originaliam bei pristatyti save unikaliausiu įmanomu būdu."

 • Skaitiniai visų skoniams
Vieno geriausių pasaulio barmenų patarimas, praversiantis kiekvienam

Kaip tapti geriausiu? Įvertintu ir sėkmingu? Vienas geriausių pasaulio barmenų, prestižinio barmenų čempionato „World Class“ prizininkas, sako, jog tai nėra taip sunku, tiesiog reikia nepamiršti keleto taisyklių.

 • Skaitiniai visų skoniams
Savaitgalis prasideda raudonojo vyno lentynų tuštinimu

Kaip ir kiekvieną pavasarį Vyno klubas kviečia padėti atlaisvinti raudonojo vyno lentynas atvyksiančioms naujienoms.

 • Skaitiniai visų skoniams
Ieškote aukščiausios kokybės arbatos?

Ronnefeldt - aukščiausios rūšies ir pripažinto vardo arbatos Jūsų restorane arba viešbutyje! Solidžių svečių priėmimas, vėlyvieji pusryčiai, išskirtinių desertų ir angliškos arbatėlės stalas bei pobūviai, solidūs pusryčiai viešbutyje - neįsivaizduojami be aukščiausios kokybės, įsimintinų skonių ir aromatų arbatos.

 • Skaitiniai visų skoniams
Geriausi metų vynai iki 12 Eur

Pristatome Jums vienintelį geriausių vynų sąrašą, kuriame rasite vyno ekspertų, Vynai.com komandos atrinktus ir sureitinguotus vynus, iki 12 Eur. Remiantis JAV ir Didžiosios Britanijos vyno žurnalų praktika, vynai buvo vertinami 100-bale skale. Pagrįstai galima teigti, kad gėrimai, kurių įvertinimas 86 balai ir daugiau, yra verti hedonistinio pasmalsavimo.

 • Skaitiniai visų skoniams
Geriausia pasaulio barmenė: „Šiuolaikiniai barmenai vis labiau primena virtuvės šefus“

Kokteilių gamyboje vis daugiau technologijų ateina iš virtuvės, kurioje skrupulingai derinami skirtingi ingredientai. Ne ką mažiau svarbiais elementais tampa ir pamatiniai, gerai visiems pažįstami skoniai bei sezoniški produktai. Tokiomis įžvalgomis apie naujausias tendencijas kokteilių pasaulyje dalinasi prestižinio barmenų čempionato „World Class“, kuris šiemet vyksta ir Lietuvoje, 2016 metų pasaulinio etapo nugalėtoja, prancūzė Jennifer Le Nechet.

 • Skaitiniai visų skoniams
Geriausi 2016 m vynai (proginiai, iki 30 Eur)

Kaip ir kiekvienais metais Vynai.com portalo komanda išrinko geriausius lentynose pasirodžiusius vynus Lietuvoje 2016 metais. Vynus tradiciškai buvo vertinami dvejose kategorijose: gerų vynų (iki 12 Eur) ir proginių vynų (iki 30 Eur). Remiantis JAV ir Didžiosios Britanijos vyno žurnalų praktika, vynai buvo vertinami 100-bale skale. Pagrįstai galima teigti, kad gėrimai, kurių įvertinimas 86 balai ir daugiau, yra verti hedonistinio pasmalsavimo. Šis sąrašas yra vienintelis Lietuvoje pateikiamas vynų metų sureitingavimas nuo paskutinės iki pirmosios vietos.

 • Skaitiniai visų skoniams
Geriausio Baltijos šalyse someljė titulas pirmą kartą atiteko lietuviui

„Tai buvo trečias kartas mano gyvenime, kai verkiau iš džiaugsmo. Pirmieji du buvo gimus mano vaikams, o trečiasis šiandien – iškovojus geriausio Baltijos šalių someljė titulą. Tai kainavo man daugybę pastangų, o jausmas būti pripažintu geriausiu tarp išskirtinai stiprių varžovų yra tiesiog nenusakomas“, – įspūdžiais dalijosi varžybų nugalėtojas M. Pravilonis, kuris yra pirmasis lietuvis iškovojęs nugalėtojo prizą šiose varžybose. Rygoje vienuoliktą kartą vykusiose svarbiausiose Baltijos šalių someljė varžybose „Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix“, pirmą kartą jų istorijoje geriausiu someljė Baltijos šalyse buvo pripažintas Lietuvos atstovas – Martynas Pravilonis. Antroji vieta taip pat atiteko lietuviui – Narimantui Miežiui, o trečioji – Latvijos atstovei Agnese Meiersone.

 • Skaitiniai visų skoniams
Tikras naminis sidras be mielių ir cukraus

Sidras žinomas jau nuo senovės egiptiečių laikų. Tačiau pastaruoju metu šis gėrimas labiau asocijuojamas su susintetintų salstelėjusiu ir užgazuotu skonio gėrimu skardinėse. Iš tikrųjų natūralus ir tikras sidras visiškai skiriasi nuo pramoninio gazuoto alkoholinio limonado. Be to - patiems nesudėtinga pasigaminti natūralų obuolių sidrą.

 • Skaitiniai visų skoniams
Karpio patiekalų ir vyno deriniai

Karpis daugeliu kalbų vadinasi vienodai (carpe – pranc., carp – angl., карп – rus. ir pan.), nacionalinius jo paruošimo būdus turi kiekviena tauta: a la polonaise (lenkiškai) – šviesiame aluje su daugybe saldžių prieskonių, a la moldavienne (moldaviškai) – su krienais ir raugintais kopūstai (panašus sprendimas žinomas Elzase), rumunai valgo šaltą su citrinų griežinėliaisi ir pomidorais, kiniečiai mėgta įvairius padažus ir moka paruošti traškiai kaip voveraitę. Visur žinomas ir Lietuvoje mėgstamas karpis drebučiuose. Nors žuvies paruošimo metodų yra daug, ji geriausiai dera su gaiviais, bet ne perrūgščiais, klampesniais baltaisiais arba rožiniais vynais.

 • Skaitiniai visų skoniams
Apie tai, ko nenorite išgirsti apie alų

Dėmesio – šiame straipsnyje įtartinai daug kartų naudojamas žodis „kraft“. Pasak kalbininkų, tai yra „amatininkų alus“, ką pavadinčiau pačiu mistiškiausiu žodžiu šiuolaikinėje alaus rinkoje. Kai aludariai paklausia kalbininkų, kaip tuomet reikėtų vadinti tokį alų, kalbininkai atsako – paklauskite aludarių. Todėl, sumažindami žodžių skaičių straipsnyje, naudojame barbarizmą „kraftas“, nes net patys kalbininkai nesugeba jo taisyklingai išversti.

 • Skaitiniai visų skoniams
Edukacinis Gruzijos raudonojo vyno seminaras

Gruzijos nacionalinė vyno agentūra ir Jos Ekscelencija Gruzijos ambasadorė Khatuna Salukvadze kviečia į edukacinį Gruzijos raudonojo vyno seminarą. Seminaras Balandžio 4 d. 15 val. vyks Vilniuje, Naručio viešbutyje, o balandžio 5d. 10 val. Kaune, Daugirdo viešbutyje.

 • Skaitiniai visų skoniams
Uogų, vaisių ir kitų augalų vynas užvaldo rinką

Visi tik kalba apie burbuliukų kultą ir erą. Visi tik derina šampaną ir kitus putojančius gėrimus prie ko netingi. Visi tik lanko putojančio vyno ir šampano paskaitas ir pildo šiais gėrimais savo vyno šaldytuvus. Tačiau norintiems būti dar vienu žingsneliu priekyje ir nustebinti savo klientus, siūlau pagalvoti apie uogų ir vaisių vynus! Atėjo metas juos prisiminti, prikelti iš tėvų ir senelių rūsių bei iškelti į viešumą.

 • Skaitiniai visų skoniams
Geriausi proginiai 2015 metų vynai

Jau 14 metų, vynai.com portalas renka geriausius šiemet Lietuvoje pasirodžiusius naujus vynus. Šį kartą pristatome geriausius “Proginius vynus”, kurių kaina svyruoja nuo 12 iki 30 Eur. Sąraše rasite vyno vietą, balą (iš 100), pavadinimą, kilmės šalį, kainą.

Daugiau naujienų 507