Žalio taksi projektas Filipinuose (ekologija)

Žalio taksi projektas Filipinuose (ekologija)

Kol vieni akylai seka degalų kainas ir skaičiuoja šiam tikslui išleidžiamus pinigus, Filipinuose nuspręsta atsikratyti šio galvos skausmo, bent jau viešojo transporto sektoriuje. Sukurta transporto priemonė, iš pirmo žvilgsnio primenanti Robinsono Kruzo gaminį: taksi korpusas sukonstruotas iš bambuko bei perdirbtų palmės lapų, o automobilis varomas biodyzelinu, pagamintu iš kokosų.

Pristatytos trys automobilio versijos, kurios gali pervežti nuo 6 iki 20 keleivių. ECO 1 taksi įmontuotas vienas degalų bakas, kurio pakanka aštuonioms valandoms, o talpinana neįprastoje transporto priemonėje - iki 20 žmonių. ECO 2 skirtas aštuoniems keleiviams, jame taip taip pat įmontuotas stereo ir garso sistemos.

Dvicilindris variklis per aštuonias darbo valandas sudegina 3,8 litro degalų. Įdomu ir tai, kad trijų projektų autorius yra Tabantabon miestelio, esančio Leyte saloje, meras. Kaip tikina Rustico Balderian, kurti nebrangius ir ekologiškus automobilius jį paskatino bei įkvėpė viešojo transporto trūkumas jo miestelyje, kuris garsėja ryžių auginimu. Pagal jo paskaičiavimus, žalio taksi gamybos kaštai siektų apie 4100 dolerių.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; deshraj.instablogs.com;
Nuotraukos: deshraj.instablogs.com; current.com
Meniu.lt informacija


Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną