Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vytauto Kernagio vardo gitara atiteko Sauliui Bareikiui

2010-10-25
Paskelbk savo straipsnį

Vakar, spalio 24 – osios vakarą, Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio ,,TAI-AŠ“ baigiamojo koncerto metu Sauliui Bareikiui buvo įteikta Vytauto Kernagio vardo gitara. Šviesaus atminimo maestro vardu pavadintas prizas yra laikomas vienu svarbiausių dainuojamosios poezijos žanro apdovanojimų ir yra teikiamas labiausiai nusipelniusiam Lietuvos bardui.

Dar 2008 m. šį apdovanojimą įsteigė atlikėjus ir muzikos įrašų gamintojus vienijanti Lietuvos gretutinių teisių asociaciją AGATA. Nuo to laiko bardams skirtas prizas yra teikiamas kasmet, taip įprasminant lietuviškos dainuojamosios poezijos pradininko Vytautas Kernagio įnašą šiam žanrui.

Šių metų prizo laureatas Saulius Bareikis yra žinomas lietuvių aktorius ir bardas, vienas iš dainuojamosios poezijos grupės „Aktorių trio“ narių. Apdovanojimas Sauliui Bareikiui įteiktas už jo įnašą kuriant ir įtvirtinant nacionalinę dainuojamosios poezijos tradiciją, taip pat už aktyvią koncertinę veiklą bei jaunųjų atlikėjų ugdymą.

2008 m. Vytauto Kernagio vardo gitara buvo įteikta dabar jau gerai žinomam bardui Domantui Razauskui, 2009 m. ji atiteko bene vienam ryškiausių bardų, kompozitoriui ir aranžuotojui Andriui Kulikauskui.

Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA) – tai nepelno organizacija, besirūpinanti atlikėjų bei muzikos įrašų gamintojų teisėmis. Lietuvos bardams skirtas prizas yra teikiamas vykdant AGATA Visuomenės švietimo programą. Verta paminėti, kad anksčiau šios asociacijos Tarybos nariu buvo ir šviesaus atminimo Vytautas Kernagis.

Daugiau informacijos:
AGATA direktorė
Agnė Masalskytė
tel.: (85) 260 84 13,
el. paštas: agata@agata.lt