Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Gero apetito paslaptys mažyliams

2011-11-28
Paskelbk savo straipsnį

Išalkti sveika

Alkio jausmas tiesiogiai priklauso nuo smegenyse esančio maisto centro sudirgimo. Jei jūs pernelyg sočiai pavalgydinote vaiką, o atėjus kito maitinimo laikui jis nesijaučia išalkęs, mažylis būtinai susiras įdomesnį užsiėmimą. Jei bandysite šiuo metu jį prievarta pavalgydinti, vaikas priešinsis, o jums teks išsigalvoti pačių įvairiausių “paskatinimų”. Be abejo, negerai, jei vaikas ilgai tokiu būdu atsisakinėja maisto.

Apsiekite be žaisliukų

Kai vaikas valgo, geriau, kad jo regos lauke nebūtų žaislų, kitų jam įdomių daiktų. Taip pat pageidautina, kad valgymo metu prie stalo nebūtų žmogaus, kurio mažylis prisibijo, ar atvirkščiai - kuris jį juokintų, linksmintų ir taip nukreipinėtų dėmesį nuo valgymo proceso.

Maistas turi būti skanus

Tikriausiai jau žinote, kad vienus patiekalus jūsų atžala mėgsta labiau, kitų - apskritai nemėgsta. Turėkite tai omeny. Jei ir suaugusiesiems ne visada sekasi priprasti prie nemėgstamo maisto - ką kalbėti apie vaikus? Nenumokite ranka į jo pageidavimus ir atsargiai pratinkite prie naujų patiekalų.

Jokių pykčių prie stalo

Jei valgymo procesas vaikui asocijuojasi su nemaloniais įspūdžiais, galite būti tikra - geru apetitu jis tikrai neišsiskirs. Kas gali lemti tokias asociacijas? Nuolatiniai suaugusiųjų ginčai prie stalo, pykčiai, barniai, triukšmas, netvarka.

Duokite valgyti pačiam

Kuo savarankiškesnis jaučiasi vaikas prie stalo, tuo noriau jis valgo, nepriklausomai nuo to, ar kalbama apie buteliuką, kurį jis jau gali pasilaikyti rankutėmis pats, ar apie šakutės ir peilio įvaldymo meną.

Gaminkite kartu su vaiku

Bent kartais pabandykite pagaminti maistą, kurį mėgsta Jūsų atžala, kartu. Dar geriau – jei pamokysite jį pasigaminti savarankiškai – vaikui tai bus ne tik iššūkis, bet ir smagi pramoga. Tai suteiks jam naujų įgūdžių ir savarnkiškumo jausmą, o maistas bus žymiai skanesnis... Gal būt jam norėsis ateityje tai pakartoti.

Neverskite vaikų valgyti>>


Šaltinis: lsveikata.lt
Nuotrauka: sxc.hu

2011 11 28