Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vilniuje – tikro alaus restoranas „Alaus namai“ (Vilnius)

2009-02-17
Paskelbk savo straipsnį

Vasario 13 d., penktadienį, per pilnatį, Vilniuje duris atvėrė tradicinio, tikro lietuviško alaus restoranas „Alaus namai“ (A. Goštauto g. 8). Tai pirmasis žingsnis Lietuvoje besikuriančio tradicinio gyvo alaus gaivintojų judėjimo kelyje.

„Tai ne restoranas, tai – ideologija. Nepaisant to, kad „Alaus namai“ turi visus bet kuriam alaus restoranui būdingus atributus, mes stengsimės, kad jis taptų štabu judėjimo, išpažįstančio natūralaus, tradicinio lietuviško alaus vertybes. Originalaus, savo, o ne standartus atitinkančio. Skonį turinčio alaus entuziastų daugėja visame pasaulyje, todėl manome, kad primirštos lietuviško alaus kultūros gaivinimas vertingas tiek saugant tradicijas, tiek siekiant įvairovės supanašėjusioje rinkoje“, – pažymėjo „Alaus namų“ bendraturtis Audrius Vidžys.

Alaus mėgėjai restorane galės paragauti 12 rūšių pilstomo lietuviško gyvo alaus, verdamo mažųjų aludarių, griežtai laikantis tradicinės tikro alaus gamybos technologijos. Ateityje tikro lietuviško pilstomo alaus asortimentas didės.

Restorane pilstomas Jono Morkūno (Pasvalys), Aldonos Udrienės (Pakruojis), „Davros“ (Pakruojis), „Rinkuškių“ (Biržai), „Būtautų dvaro alaus“ (Biržai), „Biržų alaus“, „Vilniaus alaus“, „Piniavos alučio“ (Panevėžys), „Alaus purslų“ (Panevėžys) ir „Vilkmergės alaus“ (Ukmergė) daryklų alus.

„Valdžios politika ir konkurencija tradicinę aludarystę pamažu išstumia iš rinkos, todėl skubame išsaugoti tai, kas liko, ir paskatinti tuos, kurie ieško naujų galimybių. Latvijoje ir Estijoje kaimiškos aludarystės tradicijos visiškai išnyko, o Lietuvoje vis dar veikia apie 60 smulkiųjų aludarių, kurių produkcija savo kokybe ir skonio savybėmis dažnai lenkia populiariose kavinėse pateikiamus gėrimus. Kartu su alumi stengsimės organizuoti primirštas alaus gėrimo kultūros pamokas, rengti paskaitas, degustacijas, burti alaus mėgėjų klubus“, – sakė alaus ekspertas Vidmantas Laurinavičius.

Be pilstomo alaus, „Alaus namuose“ bus ir per 100 rūšių lietuviško bei importuoto alaus buteliuose ir skardinėse. Alaus mėgėjams atrinktos kokybiškiausios ir įdomiausios alaus rūšys iš viso pasaulio.

„Alaus namų“ lankytojų patogumui tėra dvi alaus kainos –0,5 l lietuviško alaus kainuoja 4,50 Lt, bet kurio užsienietiško alaus butelis – 7,50 Lt. Tiesa, bus ir alaus išskirtinio dizaino buteliuose už kitą kainą.

Vairuojantys „Alaus namų“ lankytojai gali pasimėgauti pilstoma bei buteliuose parduodama lietuviška gira bei nealkoholiniu alumi. Norintiems pasistiprinti – nacionalinė įvairių tautų alaus virtuvė.

„Alaus namų “ didžiojoje salėje prie stalų gali susėsti apie 200 svečių, yra scena, šokių aikštelė. Taip pat netrukus atsidarys atskiros 70 vietų mažoji salė bei 40 vietų banketinė salė. Savaitgaliais didžiojoje salėje prie gyvo alaus bus grojama ir tikro garso roko bei džiazo muzika, o naktinėtojams klube iki paryčių vyks šokiai.

Sporto mėgėjams pakabintas 3 metrų įstrižainės spalvotas ekranas varžyboms stebėti.

„Alaus namų“ įkūrėjai – Audrius Vidžys, Vidmantas Laurinavičius ir Ramūnas Šermončius, ne naujokai alaus rinkoje.

Daugiau apie „Alaus namus “>>

„Alaus namų“ informacija
Andriaus Zeigio nuotraukos