Vietoj vestuvių limuzino – dramblys (II dalis)

Vietoj vestuvių limuzino – dramblys (II dalis)

Pasibaigus oficialiems ir ne tokiems romantiškiems formalumams, jaunavedžiai kviečiami ant specialios pakylos, primenančios altorių. Pagal tradicijas jie keičiasi laimę nešančio augalo lapais, užtikrinančiais, kad septynios jų šeimos kartos bus laimingos. Vėliau mums nesuprantama sinhalų kalba aukso rūbą dėvintis šventikas gieda melodingą giesmę, tuo pačiu laimindamas nelabai ką suprantančius, tačiau akivaizdžiai laimingus jaunavedžius. Užmaunami žiedai, mergaičių choras gieda dar vieną vestuvinę giesmę apie amžiną meilę, laimę ir šeimos gerovę, šypsodamiesi ploja pusnuogiai turistai ir oras, regis, prisipildo euforijos ir gėrio. Šventikas apraizgo jaunųjų mažuosius pirštelius aukso spalvos siūlu ir giedodamas pila ant jo vandenį. Taip tarsi sujungiamas dviejų žmonių likimas, linkima tvirtybės.

Tuo pat metu vienas iš šokėjų atsineša kokoso riešutą ir perkerta jį kardu. Ant jaunųjų tykšta kokoso pieno lašai, muzikantai muša būgnus, o šventikas linki porai daug ir sveikų palikuonių. Saly paslapčia valosi ant suknelės užtiškusį kokoso pieną, o šventikas meistriškai tęsia šį nuostabų vedybinį spektaklį, tiesdamas abiem jaunavedžiams dvi baltas žvakes, kuriomis jaunieji uždega auksu žėrinčią ir gėlių girliandomis išpuoštą aliejinę žvakę. Deganti ugnis simbolizuoja naujo gyvenimo santuokoje pradžią.

Vėl triukšmingai mušami būgnai, gieda choristės, o nacionalinių šokių šokėjai atkemša jaunavedžiams butelį šampano bei pakviečia juos pjaustyti vestuvinio torto. Apie jaunavedžius nenuilsdamas tupinėja organizatorių samdytas fotografas, tiesa, su ne pačia naujausia įranga. Dideliam susirinkusiųjų džiaugsmui, akmenimis grįstu takučiu atvedamas prabangiu audiniu apklotas dramblys, kuriuo iš laimės apkvaitę jaunieji keliauja fotografuotis į čia pat, už kelių šimtų metrų, esantį Indijos vandenyno skalaujamą paplūdimį. Ploja ir mojuoja besišypsantys turistai, į vandenyną nakties miego anksti leidžiasi saulė. Romantiška, ar ne? Vien dėl to, kad medaus mėnuo prasideda dar prieš vestuves – tik atvykus į saulėtą ir žydinčią Šri Lanką.

Specialiai Meniu.lt iš Šri Lankos – Indrė Ramanavičienė
1 nuotrauka: kokoso pienas – vaisingumo simbolis.
2 nuotrauka: šis trijų aukštų tortas – dar viena butaforija, skirta „pagražinti“ jaunųjų nuotraukų albumą. Iš tikrųjų jaunieji pjaustė ir ragavo nedidelį greta padėtą pyragą.
3 nuotrauka: pagrindinė Šri Lankoje besituokiančiųjų transporto priemonė.
4 nuotrauka: vietiniams gyventojams pusnuogiai turistai netrukdo. Šri Lankoje labai populiaru fotografuotis sutvarkytose viešbučių teritorijose.
5 nuotrauka: turtingi vietiniai vestuves švenčia keletą dienų. Ryškiai raudonu sariu nuotaka puošiasi antrą arba trečią dieną, po pirmosios nakties.
6 nuotrauka: eilinė fotosesija prie baseino. Dirba fotografas ir operatorius. Dar du žmonės jiems vadovauja ir prižiūri, kad viskas būtų atlikta gerai.
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną