Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viešbučių užimtumas krepšinio čempionato metu: išpūstas burbulas?

2011-08-10
Paskelbk savo straipsnį

Artėjant Europos Krepšonio čempionatui, smalsu sužinoti, kokia reali situacija su sostinės viešbučių rezervacijomis iš pirmų lupų. Viešbučių vadovų nuotaikos kiek skiriasi, tačiau peršasi išvada, jog ažiotažas dėl svečių apgyvendinimo yra tiesiog išpūstas burbulas.

Rūta Pulkauninkaitė, sostinės viešbučio „Gilė“ (143 kambariai, dvi žvaigždutės) direktorė teigia, kad viešbutis krepšinio čempionato metu yra beveik užpildytas. Viešbutyje apsistosiantys sirgaliai pirmuosius kambarius užsisakę jau praėjusių metų rudenį. O tų, kurie dar nesuskubo to padaryti, direktorė ragina paskubėti, nes laisvų kambarių skaičius, artėjant Europos krepšinio čempionato pradžiai, mažėja su kiekviena diena.

Plačiai viešbučių verslą nušvietė Rimgaudas Lukoševičius „Crown plaza“ direktorius (108 kambariai. 4 žvaigždutės).  „Dėl krepšinio čempionato ažiotažo jokio nėra: dar neaišku, kas žais Vilniuje. Kai bus aiškios komandos, tuomet tikimės užsakymų pagausėjimo. Šiaip rugsėjis ir taip geras mėnuo, nes verslas niekur neprapuola, lėktuvai leidžiasi, konferencijos vyksta, taigi teigti, kad krepšinio čempionatas išgelbės Vilniaus viešbučius yra per "riebu". Taip, jis leis papildomai sugeneruoti dalį pajamų, bet tai tik kelios savaitės iš 365 dienų per metus. Beje, yra daug žmonių, kuriems krepšinis iš viso nerūpi ir jie kaip darė verslą Lietuvoje, taip ir darys, ir nekeis savo planų – ir važiuos, ir gyvens, ir organizuos konferencijas,“ – teigia p. Rimgaudas.

Viešbučio vadovas taip pat priduria, kad geriausi mėnesiai viešbučiams yra gegužė, birželis ir rugsėjis: „Prasideda intensyvus verslas ir turizmo srautai, ypač birželi. Rugsėjis – paskutinis turizmo mėnuo. Liepa, tuo tarpu, tik turizmas, verslo klientų labai mažai, ir konfernecijos visiškai nevyksta. Tačiau turime užsakymų išleistuvėms, vestuvėms. Rugpjūtis – intensyvus  turizmas, bet nuo antros pusės prasideda ir verslas bei konferenciniai renginiai. Rugsėjis – auga pajamos iš verslo klientų, dar nesibaigia turistinės grupės ir atsiranda daugiau renginių.“

Reikėtų paminėti, jog sirgalai renkasi ne tik viešbučius, bet ir svečių namus bei apartamentų nuomą, kuriuose jiems atrodo patrauklu apsistoti.

„Apartamentų nuomos rinkoje perdėtos paklausos nejaučiame. Turime klientų čempionatui, kadangi nustatėme normalias, realias ir patrauklias kainas krepšinio sirgaliams. Butą siūlome nuomotis už 70-100 eurų už naktį. Manau, šiuo metu pilnai užpildyti ekonominės klasės viešbučiai, 2-3 žvaigždučių. Čempionatui turime klientų iš Turkijos, Lenkijos ir Balkanu šalių. Žiūrint į didelių viešbučių pasirinktą kainų politiką, kai kambarys kainuoja 200-300 eurų už naktį, laisvų kambarių Vilniuje tikrai yra, ir nemažai. Galima tai pamatyti didžiausiose rezervacijų sistemose internete. Reikia palaukti čempionato pradžios, kai išryškės grupių lyderiai, o tada sirgaliai pradės plusti palaikyti savo komandų. Tada ir prasides tikrasis ažiotažas, kurio visi laukiame. Viščiukus skaičiuosime rudenį,“ – šypsosi Diana Gagilienė UAB „Vilniaus apartamentai“ vadovė (19 apartamentų).

Pranešimas spaudai
Vilnius Lifestyle
PR & Lifestyle news Agency
www.vilniuslifestyle.lt
GSM +370 600 99 065