Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viešbučiai apgavo Seimą: po sumažinto PVM jau kyla kainos?

2010-12-10
Paskelbk savo straipsnį

Seimas, prieš Vyriausybės valią suteikęs viešbučiams pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą, gali likti it musę kandęs, nes viešbučiai, iki tol žadėję mažinti kainas, dabar jau kalba kitaip.

Politikus sugundė pažadais

Viešbučių atstovai jau dvejus metus ir kalbomis, ir protestais prašė taikyti jiems lengvatinį 9 proc. PVM tarifą, nes esą jau nebegali išsilaikyti.

Seimo komitetuose svarstant PVM įstatymo pataisas Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) atstovai žarstė pažadus, kad jeigu būtų sumažintas PVM apgyvendinimo įstaigoms, viešbučiai įsipareigotų sumažinti kainas apie 10 proc. ir įdarbinti tūkstantį naujų darbuotojų. Tačiau vos Seimas priėmė minėtas pataisas, kelių viešbučių vadovai viešai pareiškė, kad kainų mažinti nesiruošia, o galbūt jas dar ir padidins, nes apgyvendinimo paslaugų kainos Lietuvoje neva ir taip labai mažos.

„LVRA per svarstymus yra žadėjusi priimti naujų darbuotojų ir sumažinti kainas. Pati Šiškauskienė (LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė – red. past.) teikė mums skaičiavimus ir sakė, kad sumažėjus PVM maždaug dešimtadaliu būtų galima sumažinti ir kainas, o užimtumui padidėjus būtų įdarbinta apie tūkstantis naujų darbuotojų. Dėl to į biudžetą esą patektų apie 7 mln. litų mokesčių. Aišku, šiandien jie kalba vienaip, o rytoj gal jau kitaip. Jei jie pažadų nesilaikys, tai grįšim atgal prie standartinio 21 proc. PVM. Viskas jų pačių rankose ir ant jų pačių sąžinės – greitai paaiškės, asociacija sakė tiesą ar melavo“, – dienraščiui "Vilniaus diena" teigė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

Seimo pirmininkė Irena Degutiene vakar taip pat užsiminė, jog kyla įspūdis, kad viešbučiai apgavo Seimą.

Ar pasirašys Prezidentė?

Seimo priimtą PVM lengvatą viešbučiams dar savo parašu turi patvirtinti Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos atstovo spaudai Lino Balsio, šalies vadovė dar nėra apsisprendusi, ar pasirašys ypatingos skubos tvarka priimtas PVM įstatymo pataisas.

„Prezidentei pirmiau reikia pažiūrėti, kas ten tiksliai parašyta, įsigilinti. Šiaip Prezidentė pasisako prieš visas tas lengvatas. Jos nėra skatintinos, nes naudos vartotojams duoda retai ir iškreipia rinką. Bet ji yra sakiusi, kad dėl eksperimento galėtų pasirašyti tokį laikiną įstatymą, jei viešbučiai sumažintų kainas“, – dienraščiui sakė L.Balsys.

Pasak, jo prieš pasirašydama įstatymo pataisas Prezidentė atsižvelgs į visas aplinkybes ir kontekstą – Vyriausybės pasiūlymus, piliečių nuomonę ir viešbučių argumentus.

Kainos jau auga

Tiesa, tendencija šiuo metu yra kitokia. Lietuvos krepšinio federacija neseniai skundėsi, kad artėjant kitąmet Lietuvoje vyksiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui, didelė dalis viešbučių užuodė galimą pelną ir dar net neturėdami užsakymų pradėjo pastebimai branginti paslaugas. Esą kai kuriuose miestuose kambarių kainos jau dabar šoktelėjo apie 30 proc.

Tačiau A.Vainora atkakliai tikino, kad viešbučiams kur kas svarbesni yra nuolatiniai klientai ir pasipinigauti iš jų per čempionatą neketinama. „Negalima juk nuolatiniams klientams padaryti tokių pačių kainų kaip naujai atvykusiems“, – keistus paslaugų branginimo argumentus pateikė LVRA viceprezidentas.

Tiesa, jis apsidraudė negalintis kalbėti už visus. Esą gali būti ir tokių, kurie kainas šiemet arba kitąmet kels. Be to, esą viešbučiai pastaruoju metu ir taip vos pavelka kojas, o sumažintas PVM leis jiems lengviau atsikvėpti, tad nereikėtų spausti verslininkų iš karto mažinti kainas.

„Niekas jau neprisimena, kad maždaug prieš metus, nepaisant padidinto PVM, kambarių kainos smuko apie 30–40 proc.“, – priminė A.Vainora.

Nuotraukos: inmagine.com

 

2010 12 10