Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vienas geriausių Norvegijos virėjų lietuvius stebino norvegiškos kulinarijos šedevrais (Vilnius)

2010-11-30
Paskelbk savo straipsnį

Išskirtiniame Norvegijos žuvies patiekalų pristatyme Lietuvos publikai buvo demonstruojami kompanijos „Ervik Fisk“ tiekiami aukščiausios kokybės Norvegijos žuvies produktai ir iš jų gaminami patiekalai. Renginio dalyviams ragavo tradicinius norvegiškos žuvies užkandžius. Kelionę gomuriu į Norvegiją užbaigė vienas mėgstamiausių norvegų patiekalų – kepta menkė.

Tradicinius norvegų patiekalus pagamino K. Hovlandas ir specialiai kartu su juo iš Norvegijos į Lietuvą atskridusi keturių virėjų komanda. Norvegijoje K. Hovlandas yra tikra žvaigždė. 2000 m. jis Norvegijos nacionalinės komandos sudėtyje Singapūro kulinarijos čempionate laimėjo aukso medalį, o prieš tai - 1998 m. Pasaulinės kulinarinės taurės čempionate Liuksemburge pelnė sidabro medalį. 2004 m. K. Hovlandas buvo pripažintas pačiu geriausiu Norvegijos virėju.

„Tik pabandykite pasakyti, jog tai neskanu“, - šmaikštavo K. Hovlandas serviruodamas renginio svečiams savo rankomis pagamintus patiekalus.

K. Hovlando vizitas į Lietuvą susijęs su Norvegijos kompanijos „Ervik Fisk“ atėjimu į Lietuvą. „Ervik Fisk“ į Lietuvą pradeda eksportuoti „premium“ klasės žuvų produkciją. Norvegijos kompanijos atstovai pabrėžia, kad tai ne dirbtinai augintos, o laukinės šaltųjų vandenų žuvys, gaudomos ne tinklais, o kabliukais.

„Ervik Havfiske Holding“ bendrovei priklausanti „Ervik Fisk“ gamina vartoti paruoštą maistą iš aplinką tausojančiu būdu pagautos žuvies. Įmonė “Ervik Havfiske AS” turi beveik 20 modernių žvejybos ūdomis laivų. Laivai sugauna daugiau nei 15 000 tonų žuvies, kurią jie tiekia išdorotą ir neišdorotą (daugiausiai išdorotą). Be atlantinių menkių, juodadėmių menkių, molvų, brosmių, paltusų, jūrinių ešerių taip pat gaudomos ir vilkžuvės. 

Išskirtinis Norvegijos žuvies patiekalų pristatymas yra vienas iš „Norvegijos dienos Lietuvoje 2010“ renginių. Šiais renginiais supažindinama su norvegų kultūra, Norvegijos skiriama finansine parama įvairioms iniciatyvoms Lietuvoje įgyvendinti bei Norvegijos verslininkų indėliu į Lietuvos ekonomikos stiprinimą.

Daugiau sužinoti apie „Norvegijos dienos Lietuvoje 2010“ renginius galima oficialioje Norvegijos Karalystės ambasados Lietuvoje interneto svetainėje www.norvegija.lt ir socialinio tinklalapio „Facebook“ puslapyje „Norvegijos dienos Lietuvoje“ adresu www.facebook.com/Norvegijos.