Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vegetarizmo taškai Lietuvoje

2018-02-09
Paskelbk savo straipsnį

Lietuviškas oras taip ir verčia valgyti riebius, kaloringus ir mėsinius patiekalus. Tačiau vis daugiau ir daugiau pamatome vegetariškų kavinių, renginių, knygų ir t.t. Atrodo, kad vegetarizmas populiarėja sparčiai, tačiau tuo pačiu reikia ir žinoti, kur eiti bei iš kur semtis įkvėpimo.

Kavinės

Sostinėje tikrai netrūksta įvairių kavinių skirtų vegetarams, veganams ar net žaliavalgiams. Tokios vietos kaip „Balti drambliai“,  „Radharanė“, „Vegafe“ yra žinomos jau ne vienerius metus kaip vietos, kuriose galima gardžiai pavalgyti. Patiekalai tikrai nenuobodūs. Meniu siūlomi falafeliai, picos, troškiniai ir kiti patiekalai patiks ne tik vegetarams, bet ir draugams, kurie palaiko kompaniją. Mažesniuose miestuose ir miesteliuose gali būti sunkiau surasti vietą skirtą tik vegetarams, tačiau dažniausiai įprastose kavinėse ir restoranuose taip pat galima rasti patiekalų, tinkančių vegetarams, tačiau jie dažniausiai nebūna labai įdomūs. Bet kokiu atveju, visada galima pasigaminti kažką namuose, pasisėmus įkvėpimo iš interneto.

Vegetarai internete

Nors lietuviški maisto blogeriai turi mažiau sekėjų, nei dauguma užsieniečių, tačiau būtent lietuviškas anketas verta sekti, nes jose žmonės dalijasi patiekalais, kuriuos galima paragauti mūsų šalyje ir receptais su ingredientais, kurių nereikia ilgai ieškoti. Facebook‘e galima rasti grupes kaip „Vegetariški receptai“, „Vegetariški ir veganiški receptai“ ar „Lietuvos vegetarai“. Šiuose puslapiuose ir grupėse žmonės dalinai ne tik vietomis, kur verta pavalgyti, bet ir ką verta pasigaminti namuose. Vis dažniau galima sutikti ir žmonių, kurie ryžtasi pasidalinti savo tinklaraščiais ir Instagramo paskyromis. Viena iš tokių paskyrų yra „Kokosopienas“, kurioje galima rasti ne vieną ir ne kelis vegetariškus patiekalus.

Festivaliai

Veganai ir vegetarai negali praleisti organizuojamų festivalių, kurių metu galima įsigyti ne tik produktų, bet ir užmegzti pažintis ir t.t. „Vegfest LT“ vyksta, ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Į šiuos renginius suvažiuoja žmonės ir iš kitų miestų, kurių dar kol kas nepasiekė. Datas ir naujausią informaciją, atsiliepimus ir visą kitą galima rasti internete. Tiesa, pastaruoju metu, vegetariškų ir veganiškų produktų galima įsigyti įvairiose sveiko maisto parduotuvėse ar netgi „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ parduotuvėse. Specialūs skyriai yra žmonėms, kurie nori įsigyti sojos dešrelių ar kepsnelių iš daržovių ir t.t.

***

Su kiekvienais metais Lietuvoje atsiranda daugiau vietų, kurios palengvina kasdienybę vegetarams. Kavinės siūlo atskirą meniu dalį žmonėms nevalgantiems mėsos. Knygynuose ir internete galima rasti daugybę receptų, o laisvą savaitgalį puiki idėja praleisti festivalyje, skanaujant įvairius patiekalus. Taigi, dabar tikrai negalima sakyti, kad vegetaru Lietuvoje būti sunku!

Radvilė Mikalčiūtė @Meniu.lt