Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vaikų namų auklėtiniai gaus meduolinius Advento kalendorius

2010-11-29
Paskelbk savo straipsnį

Savaitgalį vykusios Spalvoto meduolio dienos  organizatoriai džiaugsmingai skaičiuoja meduolius:  „ Žmonės išgirdo mūsų siųstą žinią ir suprato pagrindinę mintį, – sako idėjos autorė Violeta Masteikienė. – Pakvietę vilniečius į septynias miesto kepyklėles nemokamai marginti meduolių ir dovanoti  juos vaikų namų auklėtiniams, šiek tiek būgštavome, kad galim mažai surinkti dovanų. Tačiau mūsų nuogastavimai nepasitvirtino“.

Šventė pavyko . Lūkesčiai – viršyti
Septynios Miesto kepyklėlės iškepė daugiau nei   2000 meduolių.  Šventės dalyviai dalį jų suvalgė ar parsinešė namo, tačiau net per  1500 dailiai išmargintų meduolių gruodžio 1-ąją dieną bus suverti ir padovanti  Tretiesiems Vilniaus vaikų namams.

Visos kepyklėlės  susilaukė išskirtinio dėmesio. Pradėję nuo vieno staliuko, margintojai palengva okopuodavo vis daugiau erdvės. Štai į kelias senamiestye  esančias nedidukes kepyklėles vakarop  net nebuvo įmanoma įeiti – veiksmas vyko ant prekystalio, ant stalų, palangių. Visur  džiovyklės linko nuo dovanotų meduolių svorio.  Vilniečiai keliavo iš kepyklėlės į kepyklėlę skanaudami ir margindami 10 skirtingų formų meduolius. Šventės organizatoriai pripažino, kad rengiant tokią akciją pirmą kartą buvo sunku numatyti žmonių susidomėjimą. „ Gerai, kad  nepritrūko glajaus, meduolių ir kitų svarbiausių priemonių, nors  teko suktis,  – pasakoja šventės sumanytoja ir kuratorė V. Masteikienė. –  dviem dienos skirti dalyti prizai baigėsi pirmos dienos vakare, todėl visų, negavusių dovanų prašau apsilankyti šventės puslapyje ir palikti žinutę. Norim ,kad visiems dalyvavusiems liktų tik patys geriausi atsiminimai.“

Garsūs žmonės spalvino meduolius
Šventėje apsilankė būrys garsenybių:  aktoriai  Redita Dominaitytė, Ramūnas Rudokas, Darius Petkevičius, Kristina Savickytė  su vaikais, atlikėjai Vladas Kovaliovas,  Vaida Genytė  ir Aistė Pilvelytė, sportininkas Edvinas Krungolcas su žmona, radijo ir TV laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius su šeima.

Šventės dalyviai džiaugėsi parsinešią namo daug gražių įspūdžių: „Labai smagu spalvint meduolius prie bendro stalo kartu su žinomais žmonėmis ir sužinoti daugiau, kaip jie ruošiasi Kalėdom, kokios jų šeimų tradicijos.“

Anktyvą rytą pasirodžiusi aktorė Redita Dominaitytė su vaikais pati pirmoji  išbandė ir iškritikavo glaistų savybes.  Patobulinti glaistai buvo pavadinti „a la Redita“ ir susilaukė vien pagyrų.

Kurį laiką drovėjęsi, kad nemoka piešti, aktorius Ramūnas Rudokas su dukra margino meduolius vienas po kito ir net suteikė jiems vardus.

O štai aktorei Kristinai Savickytei is jos dukrelėms tai tebuvo lengvas apšilimas prieš Kalėdinį maratoną. Pasirodo, aktorės šeimoje jau ne pirmus metus marginamos šūsnys meduolių – eglutei papuošti, draugams padovanoti. Patyrusios dekoratorės  suspėjo  per dieną pabuvoti net keliose kepyklėlėse.

Prie vaikiško stalo  marginantis meduolius atlikėjas Vladas Kovaliovas atrodė kaip milžinas, bet iš geros pasakos, nes  dideliam vaikų džiaugsmui  atlikėjas nepailsdamas meduolius margino visą valandą.

Aktoriaus Dariaus Petkevičiaus sūnui Matui labai patiko marginti meduolius  ryšint baltą prijuostę  bei dėvint tikro virėjo kepurę.

Aistė Pilvelytė su drauge į kepyklėlę užbėgo apie 18 valandą, prieš oficialiai pasibaigiant akcijos laikui, tačiau šventine nuotaika užsikrėtę kepyklėlės šeimininkė, savanoriai ir svečiai meduolius margino net iki 20 val.

Edvinas Krungolcas su žmona džiaugėsi, kad buvo pakviestas prisidėti prie tokios gražios akcijos. Sportininkas kitiems metams paprašė parūpinti aukso spalvos glajaus, kad ant marginto meduolinio žmogučio galėtų „uždėti“ aukso medalį.

Su šeimyna užsukęs laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius pastebėjo, kad tokios gražios akcijos galėtų būti rengiamos kur kas dažniau, o gerumas prisimenamas ne tik per Kalėdas.  Ir pažadėjo, kad noriai dalyvaus kitų metų Spalvoto Meduolio dienoje.

www.meduoliodiena.lt
Kristinos Bistrickienės nuotraukos