Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Užkrėstai kiaulienai nėra šansų patekti ant mūsų stalo?

2011-01-20
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad internetinio portalo Delfi.lt „Kaimo naujienų“ rubrikos 2011-01-19 publikacijoje  „Kiaulių augintojai patiria smūgius iš visų pusių“ paskelbta tikrovės neatitinkanti informacija.

Straipsnyje cituojamas UAB „Dainiai“ direktoriaus Kasparo Jurevičiaus teiginys: „...Azijos rinkos atsisakė pirkti vokišką kiaulieną, o mes esame tarsi rinkos sanitarai – sunaudojame viską, ko Vakarų šalys negali parduoti kitose rinkose“.

Informuojame, kad šis teiginys neatitinka tikrovės ir yra tik autoriaus prielaida, kuri klaidina visuomenę.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl dioksino skandalo Vokietijoje, į Lietuvos rinką įvežamiems gyvūninės kilmės produktams iš Vokietijos arba vokiškos kilmės produktams iš kitų ES šalių yra taikomos griežtos prevencinės kontrolės priemonės. Kiekvienai įvežamai kiaušinių, paukštienos, kiaulienos ar jautienos siuntai reikalaujama turėti laboratorinių tyrimų dioksino atžvilgiu protokolus arba kompetentingos veterinarijos tarnybos patvirtinimą, kad produkcija yra saugi ir neužteršta dioksinu.

Dioksino skandalas Vokietijoje - naujausia informacija

Papildant anksčiau skelbtą informaciją apie dioksino skandalą Vokietijoje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad ir toliau taikomos sustiprintos prevencinės kontrolės priemonės gyvūninės kilmės produkcijai, įvežamai iš Vokietijos.
2011-01-14 Skubių pranešimų sistema apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gauta informacija, kad iš vienos kiaulių fermos Vokietijoje, kurioje buvo nustatytas dioksinas, 35 kiaulės buvo paskerstos ir jų mėsa išsiųsta į 2 įmones Čekijoje ir 1 įmonę Lenkijoje. Atsižvelgdama į tai, kad iš šių šalių galimai nesaugi kiauliena ar jos gaminiai galėjo patekti ir į Lietuvą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė savo teritoriniams padaliniams skubiai imtis visų būtinų priemonių (atlikti patikrinimus) tam, kad išsiaiškinti ar į Lietuvą nebuvo įvežta ir šiuo metu mūsų šalies rinkoje neprekiaujama Skubiame Vokietijos RASFF pranešime nurodytų Lenkijos ir Čekijos įmonių produkcija. Nustatyta, kad iš šių įmonių į Lietuvą jokios produkcijos įvežta nebuvo.

Šiuo metu Vokietijoje apribojimai taikomi 939 ūkiams penkiose Vokietijos žemėse, iš kurių draudžiama realizuoti produkciją rinkoje.

Remiantis oficialia Vokietijos informacija, tarša dioksinu nustatyta kiaušiniuose, vištų dedeklių mėsoje ir kiaulienoje.

Situaciją Vokietijoje planuojama aptarti ir Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato (DG SANCO) Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto Gyvūnų šėrimo skyriaus posėdyje, 2011 m. sausio 20 - 21 dienomis. Po šio posėdžio Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba planuoja susitikimą su Lietuvoje veikiančiomis pašarų verslo asociacijomis, kurio metu bus pristatytos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos numatytos priemonės dėl valstybinės veterinarinės pašarų kontrolės.

MENIU.LT ir Vmvt.lt informacija
Nuotrauka: inmagine.com

2011 01 20