Šv. Patriko dieną linksmybių mėgėjai užplūs barus

Šv. Patriko dieną linksmybių mėgėjai užplūs barus

Šiandien, t. y. kovo 17 d., įvairių šalių gyventojai, prijaučiantys airiškai craic – geros kompanijos, geros atmosferos ir šėlsmo dvasiai, pasidabinę žaliais atributais, sugužės į vietinius barus. Taip prasidės daugiau nei 100 pasaulio šalių minima Šv. Patriko šventė.

„Airiai iš tiesų pasižymi atviru ir linksmu būdu. Įprastus savaitgalius leisdami baruose, per Šv. Patriko šventę jie dar labiau atsipalaiduoja – linksmybės paprastai baigiasi paryčiais. Todėl nenuostabu, kad toks pavasarinis virusas užkrečia ir kitų šalių, ypač tų, kuriose didelės airių bendruomenės, gyventojus“, – sako „Mineralinių vandenų“ (MV) ryšių su visuomene vadovas Linas Toleikis. Kadangi per šią šventę barų lankytojai pasipuošia apranga su žaliais atributais bei nacionaliniais simboliais, MV apie du tūkstančius 150-ies Vilniaus barų ir kavinių lankytojų apdovanos „Guinness“ dobilo formos kepurėmis, marškinėliais bei originaliais raktų pakabukais.

Legenda byloja, kad šios šventės simbolis – trilapis dobilas – nacionaline Airijos emblema tapo dėl to, jog Šv. Patrikas dobilo pavyzdžiu aiškino Šventosios Trejybės sąvoką.

Kitas neatsiejamas Šv. Patriko dienos atributas yra tamsus airiškas „Guinness“ alus. Šio alaus atstovės, MV duomenimis, „Guinness“ pardavimai Šv. Patriko dieną Lietuvoje padidėja daugiau nei dvigubai.

100 procentų natūralus, skoniu ir išvaizda išsiskiriantis „Guinness“ yra pats žymiausias pasaulyje airiškas alus ir vienas iš nedaugelio pasaulinį pripažinimą pelniusių alaus prekės ženklų. Kasdien 150 pasaulio šalių suvartojama per 10 mln. pintų (pinta – 0,57 l) šio alaus. „Guinness“ alų mėgsta atlikėjai Bono ir Madonna bei aktoriai George’as Clooney ir Mattas Damonas.

Pilstomas „Guinness“ alus iš pradžių įgauna salyklo ir karamelės skonį, bet ilgainiui išryškėja sausas skrudintų miežių kartumas. Skrudinti miežiai suteikia jam sodrią ryškiai raudoną, beveik juodą spalvą. Unikalus azoto ir anglies dvideginio mišinys padeda suformuoti pilstomo alaus verpetus, kurie vartosi, banguoja ir palaipsniui išsiskiria į juodą gėrimą bei tolygią kremo konsistencijos putą.

„Guinness“ gaminamas nuo 1759 m., kai Arthuras Guinnessas prie Šv. Džeimso vartų, Dubline, įsteigė alaus daryklą, išsinuomavęs žemę 9000 metų. Ten pat įsikūrusi „Guinness“ saugykla yra turistų labiausiai lankoma vieta Airijoje – nuo jos atidarymo 2000 m. ten apsilankė per 3 mln. žmonių.

Vienintelis Vilniuje airiškas pub'as „The Dubliner“ kviečia visus prisijungti švęsti šv. Patriko dieną (St.Patrick's Day). Bus laimimi momentiniai prizai su šv. Patriko atributika (perkant 2 Guinness'o pintas (0,5L), dovanos St.Patriko kepurę, perkant Tullamore Dew viskį taip pat bus galimybė laimėti malonių smulkių prizų su šios šventės atributika.

AZ communications informacija
Nuotraukos: wordpress.com; corbis.com; Meniu.lt archyvo

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną