Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Slow Food pradeda vykdyti kampaniją dėl būsimos Europos bendrosios žemės ūkio politikos

2011-11-13
Paskelbk savo straipsnį

Tarptautiniam pelno nesiekiančiam judėjimui „Slow Food“, kuris yra įsipareigojęs gerinti maisto gaminimo ir platinimo būdus, priklauso 100000 narių visame pasaulyje ir šimtai konivijų bei Terra Madre bendruomenių 27 ES šalyse.

Diskusijos apie 2014 BŽŪP reformą metu, „Slow Food“ įkūrėjas ir prezidentas, Carlo Petrini, sakė: „Europai reikia stiprios BŽŪP, galinčios sėkmingai susidoroti su aplinkosaugos, socialiniais ir ekonominiais iššūkiais“.

Dokumente „Naujosios bendros žemės ūkio politikos įgyvendinimas“, išdėstomos problemos, kurios kyla dabartinėje maisto produktų ir žemės ūkio sistemoje. Pasaulinė pramoninė ir intensyvi maisto produktų gamyba yra pagrindinė blogėjančių ekologinių sąlygų, ekosistemų ir biologinės įvairovės netekimo priežastis. Dėl jos atsirado netolygus maisto paskirstymas, dėl kurio didelė pasaulio dalis kenčia nuo nutukimo, o kita dalis – badauja.

„Slow Food“ mano, kad reformuojant BŽŪP didžiausią dėmesį reikia skirti dviem esminiams elementams: smulkiems ekologiško maisto produktų gamintojams ir jauniems žmonėms.

Ekologiškus maisto produktus gaminantys smulkūs gamintojai: Europa turi iš naujo atrasti savo šaknis mažos apimties, nedidelį poveikį aplinkai darančioje gamyboje, apjungiančioje gamtą, švarią maisto gamybą, aukštą maisto produktų kokybę ir nepakeičiamas aplinkosaugos paslaugas.

Jauni žmonės: vos 7 % ūkininkų Europoje yra mažiau kaip 35 metai. Ūkininkavimas turi atgauti savo išdidumą ir svarbą, skatinančią pasirinkimus gyvenime. Jis turi tapti tinkamu pasirinkimu investuojantiems į ateitį, keliu, kuris suteikia pasitenkinimą ir leidžia kažko pasiekti, o ne reikalauja vien pasiaukojimo ir sunkaus darbo.

Dokumente pateikiami konkretūs pasiūlymai dėl BŽŪP reformos. Tai kvietimas „Slow Food“ nariams, dirbti kartu, kad būtų užtikrintas tvarios, geros, švarios ir teisingos maisto produktų gamybos sistemos principų laikymasis. Tai taip pat kvietimas visiems, kurie nori prisijungti prie kampanijos.

Dokumentas lietuvių kalba >>