Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Ustukių malūno“ produkcijoje rasta parazitų

2010-10-21
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiais metais gavo nemažai vartotojų skundų apie UAB „Ustukių malūnas“ produkcijos užkrėtimą aruodiniais kenkėjais. Be to, šių metų spalio mėnesį ES Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie ekologiškų kviečių parazitinį užkrėstumą, kurių gamintojas yra UAB „Ustukių malūnas“. Užkrėsti kviečiai buvo išvežti į Latviją.

Pasvalio rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko UAB „Ustukių malūnas“ „Rugio malūnas“ padalinyje pagamintos ekologiškos produkcijos bei sandėliavimo patalpų tikrinimus, kurių metu buvo nustatyta, kad pagamintos produkcijos sandėlis neatitinka higienos reikalavimų, pastatas nesandarus, plyšiai tarp sienų ir grindų, rasta gyvų grūdinių kenkėjų. Įrengtas laikinas tentinis sandėlis neatitiko reikalavimų laikyti pagamintą produkciją, sandėlyje padidinta drėgmė, trūko ventiliacijos, taip pat galima kryžminė tarša tarp lauko ir gamybinių patalpų bei žaliavų.

Atlikus UAB „Ustukių malūnas“ padalinyje pagamintos produkcijos neplaninius laboratorinius tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatytas ekologiškų manų kruopų, kviečių užterštumas aruodiniais kenkėjais, o ekologiškuose ryžių dribsniuose nustatytas grybelių gaminamas toksinas Ochratoksinas A.   Remiantis patikrinimo ir laboratorinių tyrimų rezultatais, Pasvalio rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė įmonei sustabdyti gamybą bei uždraudė 31 804 kg produkcijos realizavimą. 

VšĮ „Ekoagros“ informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad dėl UAB „Ustukių malūnas” ekologiškų produktų gamybos procese nustatyų grubių saugos ir kokybės pažeidimų uždrausta realizuoti visus produktus su nuoroda į ekologiškumą iš visų UAB „Ustukių malūnas“ padalinių bei nutraukta sertifikavimo sutartis ir nuo sutarties nutraukimo dienos negalioja šie sertifikatai: Nr. SER-K-09-02850, SER-K-09-02872, SER-K-09-02873, SER-K-09-02873, SER-K-10-00128, SER-K-10-00190, SER-K-10-01625, SER-K-10-02879, SER-K-10-00013.

MENIU.LT informacija
Šaltinis: vmvt.lt

2010 10 21