Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuviai, gerkite daugiau vandens!

2010-03-23
Paskelbk savo straipsnį

Medikai primena, jog vanduo yra būtinas žmogaus gyvybei, o  grynas ir švarus skystis - geriausias vaistas nuo nugaros ir sąnarių ligų.

Žmogaus organizmui kasdien reikia 10 litrų vandens. Dalį jo organizmas pagamina pats: beveik du litrus vandens gaunama su seilėmis,  apie litrą pagamina kasa ir tulžis, o net tris litrus vandens organizmui parūpina žarnynas. Nereikia didelių aritmetikos žinių - organai nepagamina   tiek vandens, kad organizmas normaliai funkcionuotų, tad žmogus nuolat turi vartoti skysčius.

„Lietuviai 2 -3 litrų  vandens kasdien neišgeria. Tai susiję su tuo, jog gyvename šiaurės regione ir mūsų nekankina troškulys, o juk išvykus į šiltus kraštus geri daug - nori to ar ne. Turime prisiversti gerti daugiau vandens“, - sako Kauno Visuomenės sveikatos biuro specialistė Asta Gricienė. Specialistė juokauja, jog vandens iš čiaupo gerti nesiryžtų ir pataria skystį filtruoti arba gerti šaltinio vandenį.

Tikslingiausia vandenį vartoti vos atsikėlus tuščiu skrandžiu maždaug puse valandos prieš valgį. Grynas ir švarus vanduo atlieka maisto medžiagų transportavimo funkciją. Neapsigaukite, arbata, kava, gazuotas mineralinis vanduo ar  pienas neatlieka vandens funkcijų, todėl vartojant šiuos skysčius reikėtų papildomai išgerti ir kelias stiklines vandens.

Vanduo tikras gyvybės eliksyras: per dieną išgėrus 8 - 10 stiklinių vandens palengvėja nugaros ir sąnarių skausmai. 5 stiklinės vandens per dieną žarnyno vėžio riziką gali sumažinti 45 procentais, šlapimo pūslės vėžio - 50 procentais, krūties vėžio - 79 procentais. Sergant gripu ir vartojant daugiau nei įprastai vandens galima pasveikti  2-3 dienomis greičiau, o viena stiklinė vandens nuslopina vidurnakčio alkį.

Suaugusio žmogaus kraujyje yra 90 procentų vandens, raumenyse - 77 procentai, smegenyse - 85 procentai. Kai organizmui nuolat trūksta vandens, sausėja ir pleiskanoja oda, lūžinėja nagai, silpsta atmintis, apima nuovargis, sutrinka miegas, didėja kūno svoris. Netekęs apie 12-20 procentų vandens organizmas žūsta, apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais.


Nuotrauka: inmagine.com