Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriausių Lietuvoje parduodamų vynų sąrašas iki 40 litų...

2010-01-29
Paskelbk savo straipsnį

Atėjo Nauji metai, bet ir visus persekiojanti krizė kartu su jais. Nors Lietuvos Statistikos departamentas teigia, kad 2009 sausio – spalio mėnesiais, vyno importas, lyginant, su tuo pačiu 2008 m. laikotarpiu, išaugo nuo 28,5 mln. litrų 2008 m. iki 35,9 mln. litrų. 2009 m., o pinigine išraiška nuo 172,3 mln iki 175,5 mln. Kita vertus, neskubėkime džiaugtis - negalime žinoti, kiek šio vyno atiteko putojančio vyno gamybai, ar buvo reeksportuota į kitas šalis. Daugiausia vynų įsivežame iš Prancūzijos (10 mln. litrų už 56 mln. Lt), Ispanijos (7,9 mln. litrų už 30,6 mln. Lt), Italijos – 7,7 mln. litrų už 27 mln. Lt), Vokietijos (3,4 mln. litrų už 16,6 mln Lt). Iš Naujosios Zelandijos importuota vos 800 litrų už 21,6 tūkst. Lt. Eksportuota 21 mln. litrų už 164 mln. Lt.

Kitas nemalonus šių metų faktas – kai kurių vynų brangimas keliais litais dėl padidėjusių mokesčių. Daugiausiai dėl šio fakto nusprendėme išplėsti savo topo ribas iki 40 Lt. Pakėlus kartelę vos 5 Lt, vynų pretendentų skaičius bei jų kokybė taip pat išaugo, todėl nusprendėme išrinkti TOP 30-uką.

Vynai.com gyvenime 2009-aisiais žengėme į twitter erdvę, čia mus galite rasti adresu www.twitter.com/vynai, pertvarkytas forumas, kuriame kviestume reikštis aktyviau, programuotojas Juozas Kaziukėnas visąlaik tobulino puslapį, nors tie vidiniai tobulinimai kartais ir nematomi, žvelgiant paprasta akimi.

Mes jau aštuntus metus iš eilės renkame geriausių, mūsų nuomone, Lietuvoje parduodamų vynų sąrašą iki 40 litų, vertinamų 100 balų skalėje. Šis trisdešimtukas yra tiesiog noras pasakyti, kad ir už sąlyginai nedidelę kainą galite rasti geros kokybės vyno. Sąraše esančius vynus galite rasti gruodžio pabaigoje įvairiose vyno parduotuvėse. Sąraše rasite vyno balą, pavadinimą, derliaus metus, šalį gamintoją bei kainą, taip pat importuotojo kontaktus, jei norėtumėte pasiteirauti, kur konkrečiai  to vyno galima įsigyti. Trisdešimtuko sudarymo principas nėra vien vadovavimasis  balais, tačiau ir įvairiapusis vyno įspūdžio vertinimas, todėl kai kurie mažiau balų gavę vynai užėmė aukštesnę vietą ar atvirkščiai. Kainos gali skirtis dėl besikeičiančios prekybininkų ir importuotojų rinkodaros, ne visų vynų kainas spėjome patikrinti parduotuvių lentynose, todėl kai kurių vynų jos nurodytos tokios, kokias mums pateikė importuotojų atstovai. Po ilgų diskusijų „už borto“ liko ne vienas patrauklus vynas, gal liko neparagautas vienas ar kitas vyndario kūrinys, bet metų top rinkimai įvyko ir rezultatas yra paskelbtas čia.

Geriausių Lietuvoje parduodamų vynų sąrašas iki 40 litų

Gerais ir gardžiais vynais mėgaukitės atsakingai ir nevairuokite išgėrę!

www.vynai.com