Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sirgaliai aplenkia kavines ir barus

2011-09-05
Paskelbk savo straipsnį

Europos vyrų krepšinio čempionatui kruopščiai pasirengusios ir nemažai lėšų investavusios kavinės sirgalių antplūdžio sulaukia tik tuomet, kai transliuojamos rungtynės, kuriose žaidžia Lietuvos rinktinė.

Šeštadienis. Didžiuosiuose ekranuose transliuojama Graikijos ir Makedonijos kova. Rezultatas, nustebinęs daugelį, nes favoritais laikyti graikai patyrė nesėkmę. Tačiau sirgalių zonoje prie „Švyturio“ arenos vos keli žmonės, labiau nei kovomis ekrane susidomėję žaidimu – zonoje stovi krepšinio stovai.

Kavinės – tuščios

Teatro aikštėje žmonių kiek daugiau. Keli slovėnų rinktinės sirgaliai, įsitaisę prie stalų, diskutuoja apie tik ką pasibaigusias varžybas Klaipėdos arenoje.

Prekybininkai, pilstantys alų aikštėje, tikino, kad didžiausias pelnas būna tuomet, kai žaidžia lietuviai. Tuomet sirgalių būna pilna aikštė. Taigi ir alaus, kainuojančio po 6 Lt, parduodama daugiau. „Labai geri sirgaliai iš Gruzijos – nuperka iš karto po keturis bokalus. Nesismulkina“, – juokėsi vienas pardavėjas.

Kavinėse šeštadienio pavakarę – liūdnas vaizdelis. Sirgalius įmantriausiomis iškabomis viliojančios užeigos – tuščios. Varžybas ekrane stebi vos vienas kitas kavinės klientas ir patys darbuotojai. Netgi Darjušas Lavrinovičius, su CSKA besitreniruojantis Klaipėdoje, šeštadienio pavakarę su bičiuliais buvo įsitaisęs lauke, ne prie ekrano.

Skaičiuoja nuostolius

„Jau pirmą dieną supratau, kad minuse būsime“, – teigė prie Klaipėdos arenos įkurdintoje „Fanų zonoje“ užkandžiais ir gėrimais prekiaujantis Irmantas Karpis.
Anot jo, žadėto sirgalių srauto nėra. Pažiūrėti varžybų geriausiu atveju ateina keli šimtai žmonių, tačiau tai anaiptol neneša pelno verslininkams.

„Kalbėta, kad jų bus tūkstančiai. Kur jie visi? Prisiminkime „Europiadą“, tuomet suvažiavo trys tūkstančiai dalyvių – miestas ūžė. Tai jutome visi. Ar dabar mes mieste matome sirgalius? Vos vieną kitą, bet ne tūkstančius“, – kalbėjo verslininkas.

Prie arenos prekiaujantys klaipėdiečiai pastebėjo, kad net pinigų netaupantys Gruzijos sirgaliai ilgai mieste neužsilaiko – autobusai juos po rungtynių veža į Šventąją, kur gruzinai apsistoję.

Taigi mieste galima sutikti vos kelis užsilikusius gruzinus, slovėnus, kurie visur vaikšto žalia apranga.

Nuotrauka: inmagine.com
2011 09 05