Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Šiemet Lietuvos vyno čempionate debiutuoja lietuvių vyndarių vynas

2010-03-03
Paskelbk savo straipsnį

   Kovo 9 d. Vilniuje prasideda aštuonias dienas vyksiančios degustacijos, kuriose vyno žinovai, žurnalistai ir someljė degustuos per 200 varžyboms pateiktų vynų. Geriausias baltasis, raudonasis, saldusis, spirituotas, rožinis ir putojantis vynas bus apdovanoti „Grand Prix“, o likusieji, priklausomai nuo įvertinimo, apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos medaliais. Antrus metus varžybose dalyvaus lietuviški putojantys vynai, bus renkamas geriausio kainos ir kokybės santykio vynų dešimtukas. Kartu su Lietuvos vyndarių asociacija įsteigta geriausio lietuviško natūralaus uogų ir vaisių vyno kategorija. LSA prezidentas Arūnas Starkus tikisi, kad į čempionato programą įtraukus lietuvišką vyną bus galima objektyviai įvertinti mūsų šalyje daromo vyno kokybę ir vyndarystės perspektyvas.

   Tradicinėse vynuogių vyno rungtyse tikimasi atkaklios kovos, nes vyno platintojai galėjo pateikti ne daugiau kaip dvidešimt penkias vyno rūšis, taigi buvo priversti pradinę atranką daryti patys. Čempionato komisaro Jurgio Šliogerio nuomone, pateiktų vynų sąrašą jau galima laikyti geriausių Lietuvoje parduodamų vynų rinktine ir rekomenduoti jį pirkėjams renkantis vyną   parduotuvių lentynose. Įspūdingiausių vynų sąrašas, kurį aklosiose čempionato degustacijose išrinks Lietuvos vyno žinovų elitas, bus paskelbtas gegužės mėnesį prieš nacionalinę vyno parodą „Vyno dienos. Vilnius 2010“.

Apie Lietuvos someljė asociaciją

   Lietuvos someljė asociacija – vyno profesionalus ir vyną platinančias įmones vienijanti organizacija, kurios tikslas – puoselėti vyno vartojimo bei gastronominę kultūrą Lietuvoje. Asociacija kasmet organizuoja Lietuvos vyno čempionatą ir Lietuvos someljė čempionatą , sertifikuoja profesionalius someljė.

   Someljė – restorano ar parduotuvės darbuotojas, atsakingas už vyną ir kitus gėrimus. Jis formuoja gėrimų asortimentą, prižiūri jų atsargas, derina su maistu, tinkamai pateikia vyną klientams. Someljė Lietuvoje rengia LSA Someljė mokykla .


Daugiau informacijos:
Arūnas Starkus
Lietuvos someljė asociacijos prezidentas
Tel.: 8 698 34297
a.starkus@somelje.lt
www.somelje.lt