Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Šiemet Lietuvos vyno čempionate debiutuoja lietuvių vyndarių vynas

2010-03-05
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos someljė asociacija (LSA) praneša, kad kasmetiniame Lietuvos vyno čempionate, kuriame renkami geriausi Lietuvos rinkoje esantys vynai, šiemet bus vertinama ir Lietuvos vyndarių produkcija.

Kovo 9 d. Vilniuje prasideda aštuonias dienas vyksiančios degustacijos, kuriose vyno žinovai, žurnalistai ir someljė degustuos per 200 varžyboms pateiktų vynų. Geriausias baltasis, raudonasis, saldusis, spirituotas, rožinis ir putojantis vynas bus apdovanoti „Grand Prix“, o likusieji, priklausomai nuo įvertinimo, apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos medaliais. Antrus metus varžybose dalyvaus lietuviški putojantys vynai, bus renkamas geriausio kainos ir kokybės santykio vynų dešimtukas. Kartu su Lietuvos vyndarių asociacija įsteigta geriausio lietuviško natūralaus uogų ir vaisių vyno kategorija. LSA prezidentas Arūnas Starkus tikisi, kad į čempionato programą įtraukus lietuvišką vyną bus galima objektyviai įvertinti mūsų šalyje daromo vyno kokybę ir vyndarystės perspektyvas.

Tradicinėse vynuogių vyno rungtyse tikimasi atkaklios kovos, nes vyno platintojai galėjo pateikti ne daugiau kaip dvidešimt penkias vyno rūšis, taigi buvo priversti pradinę atranką daryti patys. Čempionato komisaro Jurgio Šliogerio nuomone, pateiktų vynų sąrašą jau galima laikyti geriausių Lietuvoje parduodamų vynų rinktine ir rekomenduoti jį pirkėjams renkantis vyną parduotuvių lentynose. Įspūdingiausių vynų sąrašas, kurį aklosiose čempionato degustacijose išrinks Lietuvos vyno žinovų elitas, bus paskelbtas gegužės mėnesį prieš nacionalinę vyno parodą „Vyno dienos. Vilnius 2010“.

Lietuvos someljė asociacijos informacija
Nuotrauka: inmagine.com

Daugiau informacijos:
Arūnas Starkus
Lietuvos someljė asociacijos prezidentas
Tel.: 8 698 34297
a.starkus@somelje.lt
www.somelje.lt