Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Seimas nepriėmė kontroversiškų Maisto įstatymo pataisų dėl GMO ir energetinių gėrimų

2011-03-25
Paskelbk savo straipsnį

ketvirtadienį nepriėmė kontroversiškų Maisto įstatymo pataisų dėl genetiškai modifikuotų produktų (GMO) ir energetinių gėrimų. Už pataisas balsavo 45 Seimo nariai, prieš - 11, o susilaikė 48 parlamentarai.

Tokiu būdu liko galioti dabar veikiantis įstatymas, maisto gamintojai lieka neįpareigoti vartotojams pateikti informaciją apie produkte esančius GMO ir maisto priedus, o jaunimui iki 18 metų neuždrausta parduoti energetinius gėrimus.

"Visą maisto pramonę palikote be kontrolės", - po balsavimo pareiškė sakė Kaimo reikalų komiteto narys konservatorius Edmundas Pupinis.

Seimas pernai gruodį balsuodamas už atskirus įstatymo straipsnius nutarė, kad reikia įpareigoti maisto gamintojus vartotojams pateikti informaciją apie produkte esančius GMO ir maisto priedus, o to nedarančius bausti baudomis, siekiančiomis 5 proc. apyvartos. Informaciją siūlyta pateikti ant kiekvieno gaminio etiketės ar kainoraščio aiškiai įskaitomu tekstu ir ne mažesniu kaip 5 milimetrų šrifto raidėmis. Dėl tokio Seimo sprendimo, galutinis balsavimas buvo nukeltas į Seimo pavasario sesiją. Pasak E.Pupinio, jeigu Seimas pataisas būtų priėmęs, Lietuvoje bankrutuotų nemažai įmonių.

"Nes iš tiesų turėtų būti tiriamas kiekvienas produktas ir įvežtinis, ir panašiai dėl GMO esančios, tarkime, dalies. Manyčiau, būtų labai didžiuliai kaštai", - Seime tvirtino parlamentaras. Konservatorius Jonas Rimantas Dagys tvirtino esą įrodyti, kad produkte yra GMO, Lietuvoje pajėgūs tik keli centrai ir tie tyrimai brangiai kainuoja.

"Ir tų modifikacijų, kaip tokių įrodyti, kad yra poveikiai kažko padaryti yra labai sudėtinga, nes kiekvienas gyvas organizmas nuo pokario patyrė iki 50 modifikacijų dabar", - aiškino Seimo narys.

Dabar privalu ženklinti tuos maisto produktus, kuriuose GMO yra daugiau kaip 0,9 procento, tačiau viešojo maitinimo įstaigos neprivalo to daryti.

Dar kartą balsuodamas Seimas ketvirtadienį taip pat siūlė nekeisti ankstesnio savo sprendimo ir per galutinį balsavimą ketino uždrausti asmenims, jaunesniems kaip 18 metų siūlyti energinius gėrimus, kurių sudėtyje esantys tonizuojančių ar stimuliuojančių medžiagų rūšys ir kiekiai viršija Lietuvoje nustatytus kiekius.

Tačiau balsuodamas dėl viso įstatymo Seimas nutarė jo nepriimti.

Nuotrauka: inmagine.com
2011 03 25"Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama."