Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rugsėjo 21 dieną Lietuvos someljė rungsis dėl geriausiojo titulo

2010-09-13
Paskelbk savo straipsnį
Š. m. rugsėjo 21 dieną „Naručio“ viešbutyje vyks „2010 m. „Casillero del Diablo“ Grand Prix Lietuvos someljė čempionatas“.

Lietuvos someljė asociacijos (LSA) rengiamose varžybose savo žinias ir praktinius įgūdžius su vynu dirbantys restoranų, viešbučių ir parduotuvių darbuotojai bei nepriklausomi vyno žinovai demonstruos penktus metus iš eilės. Geriausias 2010 metų Lietuvos someljė bus apdovanotas „Bennet Distributors“ įsteigtu prizu bei bus pagrindiniu pretendentu vykti į Europos someljė čempionatą Strasbūre 2010 m. lapkričio mėn. Trys prizininkai atstovaus Lietuvai spalio mėn. vyksiančiame „Baltijos „Vanna Tallinn“ someljė čempionate“ Taline.

„Vyno kultūrai sparčiai plintant, profesionalus aptarnavimas tapo būtinybe, o varžybos yra tinkamiausias būdas išsiaiškinti, kuris restoranas, parduotuvė ar vyno platintojas ne tik giriasi, bet gali ir suteikti aukščiausio lygio su vynu susijusias paslaugas“, sakė LSA prezidentas Arūnas Starkus. - „Varžybose daugiausia dalyvauja Someljė mokyklos studentai ir absolventai, tačiau kviečiame registruotis ir savarankiškai besitobulinančius: Arminas Darasevičius – triskart Lietuvos someljė čempionas, dirbantis „Vyno klube“, nėra baigęs jokių formalių mokslų. Šiemet Vyno ir desertų derinių čempionate pavasarį prizininku tapęs Francesco Di Marco iš „D‘Antonio“ restorano su studijomis Lietuvoje taip pat neturintis nieko bendro.“

Šiemet vandenį čempionatui tiekia „Acqua Panna“ ir „S.Pellegrino“, o kovos dėl 5-8 vietų vyks pilstant „Laurent Perrier“ šampaną.

Vėliausia dalyvių registracijos data: rugsėjo 16 d.

Dėl informacijos ir dalyvavimo čempionate prašome kreiptis:
Ernesta Gendvilytė
Lietuvos someljė asociacijos administratorė
Tel.: 8 (5) 2159438
info@somelje.lt
www.somelje.lt


Apie Lietuvos someljė asociaciją

Lietuvos someljė asociacija (LSA) vienija someljė ir someljė studentus, vyno žurnalistus bei asocijuotus narius – įmones, kurie suinteresuoti profesijos ir kartu vyno kultūros plėtojimu Lietuvoje. LSA kasmet organizuoja Lietuvos someljė čempionatą, Lietuvos vyno čempionatą ir Desertų ir vyno derinimo varžybas. LSA yra Tarptautinės someljė asociacijos narys.
Someljė yra profesionalus restorano darbuotojas, atsakingas už restorano vyno meniu sudarymą, atsargų priežiūrą, svečių aptarnavimą, parenkant vyną ir kitus gėrimus prie patiekalų. Lietuvoje someljė ruošia Someljė mokykla.


Lietuvos someljė asociacijos informacija
2010 09 13