Prancūzijoje bus įvestas „pikniko“ mokestis (svetur)

Prancūzijoje bus įvestas „pikniko“ mokestis (svetur)

„Pikniko“ mokestis, imamas nuo vienkartinių lėkščių, puodelių bei įrankių planuojamas įvesti Prancūzijoje jau nuo 2009 metų. Taip Jean-Louis Borloo, Prancūzijos aplinkosaugos ministras bandys sumažinti atliekų skaičių, kuris kasmet vis didėja.

Ministras tvirtai pareiškė, kad mokestis bus įvestas – jis bus įtrauktas į kitų metų biudžetinį įstatymą ir apmokestins tik tuos produktus, kurie negali būti perdirbti. Mokestis turėtų sudaryti apie 90 euro centų nuo vieno kilogramo plastmasinių ar popierinių lėkščių bei puodelių. Šį mokestį drąsiai galima priskirti prie „žaliųjų“ mokesčių, kuriais siekiama tausoti gamtą bei mažinti atliekų kiekį: ministras priminė, kad vienam prancūzui kasmet tenka apie 360 kg šiukšlių. Jean-Louis Borloo tvirtino, kad ateityje gali būti apmokestinti ir elementai, skalbimo mašinos, televizoriai, su išimtimis aplinką tausojančiai buitinei technikai. Komentuodamas „pikniko“ mokestį ministras aiškino, jog pastarasis papildė jau galiojančių kenksmingų aplinkai produktų mokesčių sąrašą. t.y. naftos, pesticidų bei valymo priemonių. Surinktas „pikniko“ mokestis bus skirtas būtent šių atliekų perdirbimui.

Deja, į aplinkosaugos ministro veiksmus skausmingai sureagavo Socialistų partijos atstovai, kurie teigė, kad „pikniko“ mokestis tarsi akibrokštas iškylautojams: „Juk žmonių, kurie iškylauja negalima lyginti su besilankančiais restoranuose.“ – argumentavo Stéphane Le Foll, kuris pridūrė, jog vertėtų pastangas koncentruoti ties energijos suvartojimo mažinimu, tokiose sferose kaip viešasis transportas.

Vertėtų pridurti, jog prancūzai išties mėgsta iškylauti – dažniausiai tai būna gastronominiai piknikai, t.y. jie mėgaujasi ne tik gamta, dažnai akcentuojamas būtent maistas. Tikimasi, jog nepaisant naujo mokesčio įvedimo, tai neturės didelės įtakos žmonių įpročiams. Viena šeima, mėgstanti iškylauti tvirtino, jog mokestis neprivers jų tampytis sunkių lėkščių bei įrankių. Kiti teigė, kad vis dėlto apsvarstys galimybę įsigyti daugkartinio naudojimo indų bei įrankių iškyloms.

Prancūzijos ekonomika šiuo metu susiduria su sunkumais, todėl šios šalies finansų ministerija teigia, jog papildoma mokestinė našta piliečiams gali neigiamai paveikti ekonomiką. Pikniko mokestis bus uždėtas plastikinėms taurėms, įrankiams bei popierinėms lėkštėms bei servetėlėms, kurios nesuyra natūralių procesų metu. Panašus mokestis jau metus laiko galioja Belgijoje, tačiau šioje šalyje jis buvo šiek tiek išplėstas: plėvelės bei aliuminio folija taip pat buvo apmokestinti.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; telegraph.co.uk
Nuotraukos: http://www.bristolfarms.com; http://www.mdresort.com
Meniu.lt informacija


Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną