Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Poilsis Latvijos gamtoje (Idėjos vasaros savaitgaliui 4)

2010-07-12
Paskelbk savo straipsnį

Vasara – geras metas keliauti po Lietuvą bei kaimynines šalis: nešalta, nebrangu ir netoli. Pažintį su Latvijos gamtos turtais galima derinti su poilsiu šios šalies pajūry ar kultūrinių objektų lankymu.

Kuržemė

Krioklys „Ventas rumba“
Legendomis ir istorijomis apipintas Ventos krioklys laikomas plačiausiu Europoje. Kuldygoje esančio krioklio plotis siekia 249 m. XVII a. ties kriokliu buvo įrengti unikalūs prietaisai, skirti gaudyti žuvims ore. Į šias gaudykles patekdavo lašišos, keliaujančios neršti į aukštupį.

Laumių gamtos parkas
Kuržemėje, netoli Talsi miestelio, kviečiama užsukti į Laumių gamtos parką. Čia įrengtas Bičių takas, kuriuo keliaudami sužinosite daug įdomių faktų apie bites. Taip pat galima pasivaikščioti Miško, Paukščių ar Augalų takais – kiekvienas iš jų skirtas pažinti gamtą.

Papės gamtos parkas
Papės ežero gamtos draustinis yra netoli Lietuvos sienos, prie Baltijos jūros. Šiame draustinyje, keliaujant pėsčiomis arba dviračiu specialiai įrengtais takais, galima išvysti įvairiausių gamtovaizdžių - jūrą, kopas, pelkes, ežerą, pušynus, krūmokšnius ir pievas. Tačiau labiausiai parką garsina čia gyvenantys pusiau laukiniai arkliai, o taip pat ir retieji gyvūnai – stumbrai bei taurai. Papės ežero gamtos draustinio teritorijoje priskaičiuojama per 270 paukščių rūšių, tad ši vieta yra mėgstama ornitologų mėgėjų.

Vidžemė

Akmeningasis Vidžemės pajūris
Į Vakarus nuo Limbaži miestelio esantis pajūris – neįprastas Latvijoje. Salacgrivos kaimo teritorijoje stūkso raudonosios uolos ir vaizdingos smiltainio atodangos, nebūdingos šiam kraštui.

Mazsalacos apylinkės
Netoli sienos su Estija esančios Mazsalacos kraštas garsėja vaizdingomis smiltainio uolomis, esančiomis Salacos upės pakrantėje. Nedidelio miestuko apylinkėse įrengti gamtos takai, o Velnio oloje trykšta šaltinis, kuris, kaip tikima, turi stebuklingų galių.

Gaujos nacionalinis parkas
Gaujos upės slėnyje įkurtame parke ties Lygatne įrengti pasivaikščiojimo takai. Didžioji parko dalis yra apaugusi miškais. Parko teritorijoje galima pamatyti įdomių gamtos darinių – skardžių bei urvų, suformuotų prieš 12 000 metų pasitraukus ledynams. Nacionalinio parko teritorijoje galima aplankyti Turaidos muziejų-rezervatą, kuriame stūkso Turaidos viduramžių pilis, o taip pat persikelti keltuvu virš Gaujos upės ir pasigrožėti Gaujos pakrančių vaizdais bei „Latvijos Šveicarija“ vadinamos Siguldos apylinkėmis.

Žiemgala

Duobelės alyvų sodas
Maždaug 30 km nuo Lietuvos sienos esanti Duobelė Latvijoje dar vadinama „saulės miestu“, nes čia būna daugiausia saulėtų dienų visoje šalyje. Miestelis taipogi garsėja čia žaliuojančiu alyvų sodu, kurį įkūrė latvių selekcininkas Peteris Upytis. Teigiama, jog šiame 4 ha sode auginama alyvų kolekcija yra didžiausia Europoje: sode priskaičiuojama per 200 šių augalų rūšių. Geriausias metas lankytis sode, be jokios abejonės, yra žydint alyvoms.

Tervetės gamtos parkas
Nemaža dalis gamtos parko yra skirta pasakų personažams – nykštukams, raganoms, velniams. Raganų šile namelyje ant vištos kojelės gyvena „tikra“ ragana Kuka. O Nykštukų miškas kviečia apžiūrėti medines nykštukų skulptūras, jų namus ir sodybas.

Rygos ir Jūrmalos apylinkės

Kemeri nacionalinis parkas
Netoli Jūrmalos įkurtame nacionaliniame parke įrengta keletas ekologinių takų. Čia siūloma stebėti laukinius gyvūnus – arklius ir karves, besiganančius Dunduru pievose. Taipogi, šis parkas patiks ornitologijos gerbėjams. Parke yra įkurta gamtos pažinimo mokykla „Dabas skola“, į kurią kviečiami vaikai ir paaugliai, norintys susipažinti su miško bei pelkių gyvenimu.

Ragakapa gamtos parkas
Šiame gamtos parke stūkso viena aukščiausių Jūrmalos kopų, o palei taką įrengtos apžvalgos aikštelės. Gamtos parke taipogi veikia Jūrmalos muziejus po atviru dangumi, kuriame saugomi senoviniai mediniai žvejų trobesiai ir buities reikmenys.

Slokos ežeras
Slokos ežero apylinkėse yra įrengta keletas pėsčiųjų takų, o ežero pakrantėje stovi apžvalgos bokštas.

Šaltekšnių pelkė
Pelkėtame Šaltekšnių miške įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo eidami išvysite apsemtus miško medžius.

Idėjos vasaros savaitgaliams (3)>>

Nuotraukos: latvgale.lv; castle.lv
pirmoje nuotraukoje - krioklys „Ventas rumba“
antroje - Papės pajūrys
trečioje - Duobelė
ketvirtoje - Kemerio parkas

2010 07 12