Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Po vasaros kaitros – į žiemos malonumų glėbį Druskininkuose

2011-08-26
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos pramogų pasaulis įžengia į naują erą. Ji prasidės šį penktadienį, rugpjūčio 26-ąją, šalia Druskininkų esančiame Mizarų kaime atidarius ištisus metus veiksiantį žiemos pramogų kompleksą „SNORAS Snow Arena“. Vienintelis Baltijos šalyse kompleksas su uždaromis ir atviromis skidinėjimo trasomis taps tikru rojumi žiemos malonumų mėgėjams, iki šiol tokių pramogų ieškojusiems už tūkstančių kilometrų.

Pačiame vidurvasaryje pradėtu gaminti sniegu jau užpildyta didžioji sniego arenos trasų dalis. Pirmiausia juo buvo padengta pradedančiųjų trasa ir pusė patyrusiems slidinėtojams skirtos uždarosios pagrindinės trasos.

„Pirmųjų lankytojų laukia nepakartojami įspūdžiai: rugpjūčio mėnesį ne tik pamatyti, paliesti, bet ir išbandyti sniego dangą retam pasitaiko. Juolab, kad arenoje gaminamas sniegas savo savybėmis bei sudėtimi nesiskiria nuo natūralaus sniego“, - sako sniego areną statačiusios ir objekto operatore tapusios bendrovės „Stamita“ savininkas Andrius Stasiukynas.

Sniego gamyba žiemos pramogų komplekse vyksta nuolat. Daugiausia jo reikės snieglenčių parkui, kuris pradės veikti po kelių mėnesių. Sportininkų profesionalų treniruotės arenoje prasidės žiemos pradžioje. O pirmieji arenos lankytojai, kurių skaičius per valandą neviršys 300, galės išbandyti slidinėjimo trasas ir nutrūktagalviškai padūkti, mokydamiesi „freestyle“ triukų, saugiai nusileisdami ant oro pagalvės (matmenys 9x12 m).

Įgyti naujų ir atnaujinti primirštus slidinėjimo įgūdžius bus galima pradedančiųjų trasoje, o slidinėjimo meistriškumo mokys aukštos kvalifikacijos instruktoriai, dirbantys pagal „SmartSnow“ mokymo sistemą, kurios dėka lankytojai greitai bei efektyviai išmokomi slidinėti slidėmis bei snieglentėmis.

Naujame žiemos pramogų komplekse sukurtos 69 darbo vietos. „Vykdydami personalo atranką, laikėmės lygių galimybių principo: esame įdarbinę 36 moteris ir 23 vyrus, tad į likusias laisvas 10 darbo vietų labiau pretenduoja vyrai“, - pastebėjo „Stamita“ direktorius Leonas Šerpetauskis.

Anot jo, dauguma įdarbintų moterų dirbs pramogų komplekse įkūrusiose aštuoniose maitinimo įstaigose: baruose, restoranuose, vyninėje, kepyklėlėje. Produktai šioms įstaigoms perkami iš aplink gyvenančių ūkininkų ir bus ruošiami specialiu, ekologiškus reikalavimus atitinkančiu būdu. Tad maloniai praleisti laiką žiemos pramogų komplekse galės ne tik slidinėjimo entuziastai, bet ir gurmanai.

„Žmonės ieško vis įdomesnių laisvalaikio praleidimo būdų ir išskirtinių pramogų. Būtent tą ir siūlo „SNORAS Snow Arena“, kuri neabejotinai taps ypatingu traukos centru ne tik Druskininkuose, bet ir Lietuvoje, nes sau lygių konkurentų aplink neturi“, - įsitikinęs Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Žiemos pramogų kompleksas Druskininkuose veiks nuolat, jame bus nuomojama visa reikalinga slidinėjimo įranga bei apranga, o abonementus bus galima įsigyti ne tik vienam, bet ir trims mėnesiams, pusmečiui arba ir visiems metams.

Baltijos šalyse išskirtinį projektą įgyvendino viena didžiausių šalyje statybų bendrovių – UAB „Skirnuva“. UAB „Skirnuva" statybos ir projekto vadovas Stanislovas Gecevičius papasakojo, kad ES tokių statinių šiuo metu yra vos keletas. Statinio unikalumą nulėmė konstrukcijų mastelis. Norint suformuoti dengtą slidinėjimo trasą, reikėjo 52 metrų aukštyje sumontuoti negabaritinių konstrukcijų santvaras. Pastarosios užkeltos ant įspūdingų nuo 19 iki 47 metrų aukščio kolonų. Objekte buvo sunaudota 5300 t metalo. Visi statybų darbai buvo atlikti per 1,5 metų.

Apie žiemos pramogų kompleksą „Snoras Snow Arena“

„Snoras Snow Arena“ pirmasis ir vienintelis Baltijos šalyse žiemos pramogų kompleksas, veikiantis ištisus metus. Jis įsikūręs 8 hektarų teritorijoje, kur yra įrengtos uždaros, atviros ir pradedančiųjų slidinėjimo trasos, skirtos kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sportui. Bendras trasų ilgis – daugiau kaip 1100 m, kalnų aukštis – 66 m, nuolydis – iki 25 proc.

Bendra projekto vertė - 110,7 mln. Lt, iš kurių 40 mln. ES lėšos ir 70,7 mln. privataus investuotojo UAB „Stamita" lėšos.

 „Snoras Snow Arena“ informacija
2011 08 26