Peru girti darbuotojai neatleidžiami iš darbo

Peru girti darbuotojai neatleidžiami iš darbo

Neblaivūs darbuotojai – didelė problema. Nuo šiol ši problema Peru darbdaviams – didelis galvos skausmas, nes valstybės Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad neblaivūs darbuotojai negali būti atleidžiami iš darbo. Ši pataisa Darbo kodekse atsirado po incidento, kai Limoje kiemsargiu dirbantis Pablo Cayo išėjo šluoti gatvių išgėręs.

Pablo šefas, pastebėjęs, kad pastarasis svirduliuoja, nusprendė jį atleisti iš darbo. Vyriškis kreipėsi į teismą, o jo advokatas argumentavo: „Nors Pablo ir buvo išgėręs, jis nieko nesužeidė ir neįžeidė. Ši bausmė per griežta“.

Darbdavys buvo priverstas kiemsargį priimti atgal į darbą. Šį teismo nuosprendį kritikavo Darbo ministras Jorge Villasante: „Švelninti taisykles darbovietėse nėra geras sumanymas“.

Limos priemiesčio administracijos viršininkas Celso Becerra teigė, kad jis neseniai buvo priverstas atleisti keturis darbuotojus, kurie darbe pasirodė neblaivūs. Du iš jų buvo vairuotojai. Pasak jo, negalima leisti dirbti girtiems darbuotojams, nes jie gali sužeisti kitus žmones.

Elena Germanovič
Šaltinis: in.news.yahoo.com, gazeta.ru
Nuotraukos: www.wordpress.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną