Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Tessendier & Fils“ puoselėja kokybę

2005-12-05
Paskelbk savo straipsnį

„VŽ Savaitgalis“ lankėsi Prancūzijoje, Konjako departamente, „Tessendier & Fils“ konjako namuose gaminamo tauriojo gėrimo degustacijoje. Namų produktus pristatė Žeromas Tesandjė (Jerome Tessendier), bendrovės viceprezidentas.

„Tessendier & Fils“ yra šeimos bendrovė, kurios vardą puoselėja ketvirtoji karta. „Tessendier“ namų vardas žinomas nuo 1880 m., kai p. Tesandjė proprosenelis, matematikos mokytojas, laisvu nuo darbo metu įveisė pirmuosius šeimos vynuogynus. Iš pradžių šeima tik augino vynuoges, vėliau pradėjo distiliuoti savo gaminamą vyną. 1928 m. namai ėmėsi distiliuoti ir kitų augintojų produkciją bei pagamintą spiritą tiekti tokiems konjako gamintojams kaip „Martel“, „Courvoisier“ ar „Hennessy“.

Ponas Tesandjė pasakoja, jog XX a. septintąjį dešimtmetį, kai prie šeimos verslo vairo stojo jo senelis, „Tessendier & Fils“ plėtėsi ir tapo didžiausiu distiliuotoju regione.

Prieš 12 m. konjako namams pradėjo vadovauti p. Žeromas su broliu. Būtent jie nusprendė eksportuoti savo produkciją.

„Iki tol gaminome tokį konjaką, kokio iš mūsų reikalavo pirkėjai, o ne tokį, koks tikrai patiktų mums. Todėl priėmėme šį sprendimą, kad gaminamo konjako kokybė atitiktų mūsų lūkesčius“, - pasakoja p. Tesandjė.

Keletas, bet savitų
Tik prieš 10 m. pasirodė pirmieji „Tessendier“ konjakai, ir ponas Žeromas didžiuojasi būdamas jų kūrėju. Vynas šiam konjakui maišomas iš skirtinguose regionuose augančių daugiausia 'Ugni Blanc' veislės vynuogių ir distiliuojamas pačiuose konjako namuose. Namai garsėja „Domaine du Buisson“, „Campagnere“, „Duo du Breuil“, bei "Grand Breuil" konjakais.

„Domaine du Buisson“ p. Žeromas vadina unikaliausiu namų konjaku, mat jis gaminamas tik iš šeimos vynuogyne daugiau kaip šimtmetį derančių vynuogių. Jo amžius svyruoja nuo 12 m. iki 70 m.

Tarkime, „Campagnere“ gaminamas iš vynuogių, augančių vietovėje tarp Grand Šampanės (Grande Champagne), Petit Šampanės (Petite Champagne) bei Fin Bua (Fins Bois) regionų. Ponas Tesandjė teigia, jog šis konjakas pasižymi išskirtiniu šokolado aromatu ir dėl dirvožemio įtakos itin savitais tapusiais taninais.

„Campagnere" gali pamėgti ir nedaug apie konjakus nusimanantys žmonės, jo skleidžiamą aromatą lengviau perprasti. O „Domaine du Buisson“ yra savitesnis“, - apibendrina pašnekovas.

Rinkoje tik šią ar kitą savaitę pasirodysiantys „Grand Breuil“ konjakai pasižymi gėlių, vaisių, vanilės bei medaus aromatais.

„Tai konjakas žmonėms, suvokiantiems, kas yra jų taurėje. Tačiau neįmanoma nusakyti, kokios jo savybės yra pačios ryškiausios. Sakykime, „Grand Breuil Fine Champagne Cognac XO“ pasižymi raudonų uogų, gėlių, skrudintos duonos natomis, tačiau kiekvienas šias aromatines savybes gali pajusti savaip ar atrasti kitų“, - džiaugiasi savo gaminiu p. Tesandjė.

Agnė Kriščiukaitytė
Verslo žinios, 2005 12 02
Meniu.lt archyvo nuotraukos
Skaityti kitus „Verslo žinių“ straipsnius>>