Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Islamas ir alkoholininiai gėrimai

2005-02-24
Paskelbk savo straipsnį

Alkoholiniai gėrimai
Vynas (hamr) – alkoholinė medžiaga, sugebanti laikinai apsvaiginti, sumažina žmogaus proto ir fizinės kontrolės galią.

Kaip islamiškas terminas, žodis „hamr“ vartojamas atitinkamai kiekvienam produktui (gėrimui), kuris gali užnuodyti protą.

Žmonės, ypač arabai iki Islamo, mėgo gerti vyną. Jų gyvenime alkoholis užėmė ypatingą vietą. Arabų literatūroje aprašomas vynas, jo rūšys, indai, iš kurių jį gėrė ir pasilinksminimai. Arabai buvo labai prisirišę prie vyno.

Islamas auklėjimo ir švietimo procese palaipsniui ir išmintingai išstūmė vyną ir visus kitus svaiginančius gėrimus. Galutiniame rezultate, kai žmonės įsitikino Islamo principais, visi alkoholiniai gėrimai absoliučiai buvo uždrausti.

Visagalis Kūrėjas Šv. Korane sako:

„O jūs, kurie įtikėjote! Nesiartinkite prie maldos kai jūs girti (apsvaigę), kol nepradėsite suprasti, ką jūs sakote...“ (4:43)

„O jūs, kurie įtikėjote! Vynas, azartiniai žaidimai, prietarai, spėliojimai iš strėlių – yra niekinga iš šėtono darbų. Šalinkitės to, - galbūt jūs tapsite laimingais.“ (5:90)

Pirmas alkoholio vartojimo uždraudimas musulmonams buvo nesiartinti girtiems prie maldos. Kai musulmonai priprato gyventi be alkoholio, buvo apreikšta 5:90 aja, kur sakoma, kad alkoholis ne tik uždraustas pilnai, bet ir turi išnykti iš musulmonų gyvenimo. Alkoholį uždrausta gaminti, laikyti, pardavinėti, pirkti, dovanoti ir vartoti bet kuriuo laiku ir bet kokioje vietoje. Taip pat egzistuoja draudimas dalyvauti tokioje kompanijoje, kur vartojami kvaišalai ar su jais susiję veiksmai.

Kas liečia alkoholio vartojimo draudimą, tai Islame kalba eina ne apie medžiagą, iš kurios gaunamas alkoholis. Pagrindinis dėmesys skiriamas pasekmei, kurią sukelia apsvaigimas, girtavimas ir t.t. Turima omenyje bet kurie spiritiniai gėrimai (vynas, degtinė, alus ir t.t.), nepriklausomai nuo to, ar jie padaryti iš vynuogių, ar iš kažko kito. Todėl jie yra uždrausti.

Pranašas (T.J.R.) buvo paklaustas apie gėrimą, kuris buvo rauginamas, ar jis leistinas ar uždraustas? Jis pasakė: „Kiekviena svaiginanti medžiaga yra hamr, ir kiekviena hamr rūšis uždrausta.“ (Iš „Imam Muslim hadisų“ rinkinio)

Išvengiant nesusipratimų ir kažkokių interpretacijų, kurios atveda prie paklydimų, Islamas uždraudė alkoholio vartojimą net lašelio pavidale. Narkotikai taip pat uždrausti, nesvarbu, kokios rūšies jie bebūtų.

Išvados
1. Alkoholinių gėrimų ir narkotikų uždraudimas tarnauja žmogaus gerovei, jo sveikatai, protui, jo turtui ir autoritetui.

2. Ypatinga nauda yra tame, kad žmogaus laikas ir pinigai neeikvojami veltui. Šis laikas ir turtas gali būti panaudojami siekiant padaryti naudingą darbą sau ir kitiems žmonėms.

3. Šis draudimas apsaugo žmogų nuo minčių apie blogio įvykdymą ir nusikaltimą. Juk ne paslaptis, kad dauguma nusikaltimų įvykdoma būnant neblaiviam ar vartojant narkotikus.

Islamas saugoja žmogaus sveikatą, turtą, laiką ir žmogaus reputaciją. Jis stengiasi apsaugoti visuomenę nuo korupcijos ir pasileidimo.

Nustatant, ką galime gerti, o ką - ne, pagrindiniais šaltiniais Islame yra Šv. Koranas ir Pranašo Sunna.

www.musulmonai.lt informacija