Pasaulinė virėjų olimpiada ir paroda „INOGA 2008“ (Erfurtas, Vokietija)

Pasaulinė virėjų olimpiada ir paroda „INOGA 2008“ (Erfurtas, Vokietija)

Š. m. spalio 17-23 dienomis Erfurto mieste (Vokietija) parodos „INOGA 2008“ metu surengta Pasaulinė virėjų olimpiada „IKA 2008“, vykstanti kas keturis metus ir pritraukianti aukščiausio lygio virėjų komandas iš įvairiausių pasaulio kampelių. Paroda išsiskiria tuo, kad pagrindiniai parodos lankytojai yra vyriausieji virėjai, virėjai ir konditeriai iš viso pasaulio. Tai vienas svarbiausių maitinimo ir svetingumo verslo profesionalų renginys pasaulyje.

Pasaulinėje virėjų olimpiadoje „IKA 2008“ dalyvauja komandos iš daugiau nei 35 Europos ir viso pasaulio valstybių (dalyvauja Šveicarijos, Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Čekijos, Italijos, Turkijos, Vengrijos, Izraelio, Latvijos, Slovėnijos, Baltarusijos, Olandijos, Austrijos, Kroatijos, Serbijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Airijos, Danijos, Bulgarijos, Škotijos, Rumunijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Portugalijos, Graikijos, Kipro, o taip pat JAV, Kanados, Pietų Korėjos, Meksikos, Gvatemalos, Bahamų salų, Singapūro, Honkongo, Pietų Afrikos, Australijos, Japonijos).

Furšetinio stalo rungtyje dalyvavo ir Lietuvos vyriausiųjų virėjų komanda, kuri bendroje balų įskaitoje užėmė 4 vietą. Nacionalinėse ir jaunųjų virėjų konkursuose pirmauja Danijos, Kanados, Švedijos ir Šveicarijos virėjai, surinkdami daugiausiai aukso medalių. 

Konkurso organizatoriai pasirūpino, kad kiekvienas parodos svečias (kaip ir komisija) galėtų savarankiškai dalyvauti patiekalų vertinime. Kiekvienoje salėje galima užsisakyti norimos šalies patiekalą už fiksuotą kainą (karštasis patiekalas kainuoja 12 eurų, o kompleksas, kurį sudaro desertas, karštasis patiekalas ir užkandis – 39 eurai ). Kiekvienoje salėje yra paserviruota nuo 50 iki 100 staliukų, vidutiniškai po 6-12 vietų, kur nuo 11 val. iki 15 val. vyksta konkursinių patiekalų degustavimas. Tokiu būdu kiekvienam parodos lankytojui suteikta galimybė paragauti norimos šalies konkursinius patiekalus, įvertinti jų lygį  – skonį, kompoziciją, serviruotę bei kitas profesines paslaptis.

Viena svarbiausių šio renginio dalių taip pat yra specializuota HORECA sektoriaus paroda-mugė „INOGA 2008“. Kaip įprasta analogiškoms parodoms, čia savo produkciją eksponuoja maisto ir gėrimų gamintojai bei pardavėjai, įrangos gamintojai ir pardavėjai, specializuotas paslaugas svetingumo sektoriui teikiančios kompanijos.

Mugėje vyksta „meno kūrinių“ paroda, kur parodos organizatorių sudaryta komisija taip pat vertina ir teikia nominacijas. Ši paroda yra didžiausias šios srities renginys pasaulyje, o meno kūriniai iš šokolado, ledo, daržovių ar tešlos yra stulbinantys.

Į šį renginį iš Lietuvos (organizuotai ir savarankiškai) atvyko daugiau nei 200 restoranų ir viešbučių srities profesionalų.
Meniu.lt dėkoja LBKA (Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijai) už pagalbą vykstant į šį renginį.

Daugiau apie parodą „INOGA 2008“ >>

Daugiau apie Pasaulinę virėjų olimpiadą >>

Meniu.lt informacija ir nuotraukos

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną