Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

O kur Jūs dedate maistą?

2011-09-23
Paskelbk savo straipsnį

Kol milijardas planetos gyventojų alksta, kol netyla diskusijos apie maisto trūkumą ir skaičiuojamas laikas iki pasaulinio bado...didžiuliai maisto kiekiai paprasčiausiai išmetami.

Europoje 90 mln. tonų maisto kiekvienais metais atsiduria šiukšlyne, skelbia Europos Komisija. Kiekvienas Europos Sąjungos (ES) pilietis per metus išmeta vidutiniškai 179 kg nesuvalgytų vaisių, daržovių, mėsos ir kitų maisto produktų.

Iš 90 mln. tonų 42 proc. visų išmetamų maisto produktų tenka privatiems namų ūkiams, likusią dalį pasidalina gamintojai, gastronomija ir prekybininkai.

Didžioji dalis maisto produktų sąvartynuose atsiduria dėl per didelių jų gamybos kiekių, netinkamo laikymo ar prasto vartotojų pirkinių planavimo. Tačiau dalis maisto produktų, tokių kaip daržovės ir vaisiai utilizuojami dar prieš jiems pasiekiant parduotuvių lentynas, dėl...netinkamos formos ar spalvos.

Labdaros ir paramos fondo “Maisto bankas” duomenimis, per metus Lietuvoje išmetama maisto produktų mažiausiai už 10 milijonų litų. Už tokią sumą būtų galima apie mėnesį iš bėdos pamaitinti maždaug 50 tūkstančių gyventojų.

JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos tyrimai rodo, jog trečdalis pasaulyje pagaminamo maisto yra išmetamas.

Pagrindinės priežastys yra netinkamas apsipirkimo planavimas bei maisto išmetimas, kai šis praranda idealią formą, nors dar yra tinkamas vartoti.

2011 09 23
Nuotrauka: inmagine.com