Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nutukusiems alkoholis kenkia labiau

2010-04-25
Paskelbk savo straipsnį

Nutukusių žmonių kepenys yra jautresnės alkoholio daromai žalai. Mokslininkai teigia, kad tai galioja tiek vyrams, tiek moterims... Tyrėjai iš Oksfordo universiteto bandė išsiaiškinti ar yra sąsaja tarp kūno masės indekso ir kepenų cirozės. Tyrime dalyvavo 1,2 milijono vidutinio amžiaus Didžiosios Britanijos gyventojų.

Antsvoris ir alkoholis – pražūtingas derinys

Kiekviena moteris buvo stebima naudojant 6,2 metų vidurkį, o taip pat buvo vertinama kitų faktorių įtaka: amžius, alkoholio vartojimas, rūkymas, socialinė ir ekonominė būklė, fizinis aktyvumas. Palyginus su moterimis, kurios neturėjo viršsvorio, kovojančioms su šia problema moterims kepenų cirozės santykinė rizika, kuri mažai skyrėsi nuo alkoholio vartojimo, buvo didesnė. Jeigu moterys gėrė nuo trečdalio iki pusės alkoholinio gėrimo per dieną, moterų su viršsvoriu tarpe kepenų cirozės rizika buvo didesnė 20 procentų, nei moterų su normaliu svoriu. Tuo tarpu geriančioms du su puse gėrimų per dieną, viršsvorio grupėje kepenų cirozės rizika beveik dvigubai didesnė nei normalaus svorio dailiosios lyties atstovėms.

Kitas tyrimas atliktas vyrų tarpe, jame dalyvavo 9 tūkstančiai škotų. Remiantis tyrimo rezultatais, nutukusiems vyrams, kurie vartoja 15 ar daugiau alkoholinių gėrimo vienetų per savaitę (1 vnt. sudaro 0,25 l alkoholio) kepenų cirozės rizika didesnė 19 kartų nei nenutukusių ir nevartojančių alkoholio.

Tyrimo autoriai teigia, kad reikėtų pateikti rekomendacijas, saugų vartoti kiekį alkoholio per savaitę, kuris priklausytų ne tik nuo lyties, bet ir nuo kūno masės indekso.

Kepenų cirozė – tai lėtinė kepenų liga. Viena dažniausių cirozės priežasčių yra alkoholizmas, tačiau ji gali išsivystyti ir sergant lėtiniu hepatitu B ir C, Wilsono ir kitomis ligomis. Pažeistų kepenų ląstelių vietą užpildo jungiamasis audinys – formuojasi randai. Dėl šios priežasties nyksta normali kepenų struktūra, sutrinka kraujotaka per kepenis ir vystosi kepenų nepakankamumas.

Elena Germanovič
Šaltinis: sciencedaily.com
Nuotrauka: inmagine.com
Meniu.lt informacija

2010 04 25