Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nuo šiol vieši raginimai atvykti į mokesčių inspekciją

2010-12-21
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad įsigaliojus Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo pakeitimams, keičiasi viešo paskelbimo reglamentavimas. Mokesčių administratorius tais atvejais, kai mokesčių mokėtojas nerandamas arba duomenų apie mokesčių mokėtojo adresą nėra atitinkamame registre, Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje (www.vmi.lt) skelbia pranešimą, kuriame mokesčių mokėtojui per nustatytą terminą pasiūloma atvykti pas mokesčių administratorių atsiimti atitinkamo dokumento.

Iki šiol buvo numatyta Mokesčių administratoriaus pareiga vietos laikraštyje (jei toks yra) ir viename iš pagrindinių Lietuvos dienraščių du kartus ir ne trumpesniu kaip 10 dienų intervalu paskelbti pranešimą, kuriame mokesčių mokėtojui per nustatytą terminą pasiūloma atvykti pas mokesčių administratorių atsiimti atitinkamo dokumento.

VMI, įvertinusi, kad skelbimų spaudoje efektyvumas buvo itin žemas (pvz., priminimo pateikti deklaraciją ar kitokius dokumentus vidutinis efektyvumas buvo apie 5 procentus), o išlaidos per metus šiems skelbimams viršijo 130 tūkst. litų mokesčių mokėtojų lėšų, kreipėsi į LR Finansų ministeriją siūlydama inicijuoti įstatymo pakeitimą. LR Finansų ministeriją šiam siūlymui pritarė, o LR Seimas pakeitė Mokesčių administravimo įstatymą.

Kvietimai bus skelbiami VMI interneto svetainėje, skyrelyje Titulinis -> Duomenų bazės, adresu: http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10820138.

Daugiau informacijos mokesčių klausimais galima gauti paskambinus Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 arba apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt .


VMI informacija
2010-12-21