Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nuo gegužės pirmos derėtis turguose bus sunkiau, atsiskaitinėsime per kasos aparatą

2011-01-13
Paskelbk savo straipsnį

Vyriausybė priėmė nutarimą, kad nuo š.m. gegužės 1 d. kasos aparatai turės būti naudojami prekiaujant maisto produktais pastatuose, patalpose, kioskuose ir autoparduotuvėse, o be kasos aparatų prekiauti maistu bus leidžiama tik ten, kur nėra fizinių sąlygų – lauke. Šio nutarimo įsigaliojimo data nustatyta būtent gegužės 1 d., Vyriausybei įgyvendinant savo sprendimą, kad visi pakeitimai, nustatantys naujus administracinius reikalavimus verslui, įsigaliotų tik du kartus per metus - gegužės 1 d. ir lapkričio 1 d., juos paskelbiant ne vėliau kaip 3 mėn. iki įsigaliojimo datos. Taip sudaromos sąlygos ūkio subjektams lengviau susekti visus pokyčius teisės aktuose bei tinkamai pasiruošti jų įgyvendinimui.

Taip pat numatyta kompensuoti visas arba dalį kasos aparato įsigijimo išlaidų, priklausomai nuo kasos aparato įsigijimo laikotarpio – atskiras sprendimas dėl to bus pateiktas iki vasario mėnesio. Numatoma, kad kompensavimo tvarka galios iki šių metų pabaigos.

Taip pat nutarta, kad Finansų ministerija supaprastins gyventojų, besiverčiančių individualia veikla ir naudojančių kasos aparatus buhalterinės apskaitos tvarką ir iki balandžio mėnesio įvertins kitas galimybes dar labiau sumažinti administracinę naštą kasos aparatų eksploatavimo srityje.

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodę pranešimai, kad kasos aparatai nustoja veikti esant nulinei temperatūrai, nėra teisingi, kadangi techninės charakteristikos garantuoja, kad kasos aparatai gali būti naudojami esant -10°C temperatūrai. Tuo tarpu pagal taisykles bus reikalaujama juos naudoti tik patalpose, o ne lauko sąlygomis. Taip pat "pamirštama" pasakyti, kad maisto produktais galima prekiauti tik esant teigiamai temperatūrai, todėl šie smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų argumentai nėra pagrįsti.

Nauja kasos aparatų naudojimo tvarka užtikrins didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitos kontrolę, sudarys galimybę tiksliai fiksuoti gautas pajamas ir kartu užkirs kelią nereglamentuotai, šešėlinei veiklai, bei geriau apsaugos vartotojų teises. Prekybininkams bus taikomi supaprastinti reikalavimai – dėl ne savo vardu registruotų aparatų naudojimo, jų registravimo, kasos operacijų žurnalo ir pinigų laikymo, kt.

MENIU.LT informacija
Nuotrauka: inmagine.com

2011 01 13