Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nuo gegužės – nauji reikalavimai apgyvendinimo paslaugoms

2011-02-03
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) informuoja, kad š. m. sausio 27 d. patvirtinta nauja Lietuvos higienos norma HN 118:2011 „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“.

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas verslui, higienos normoje atsisakyta kai kurių reikalavimų, tiesiogiai nesusijusių su žmonių sveikatos sauga. Pavyzdžiui, nebereglamentuojamas kambarių ir kitų patalpų, teritorijos plotas. Būtiniausios sąlygos ir taip yra įtvirtintos įvairiuose statybos reglamentuose, apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo reikalavimuose, taigi visuomenės sveikatos specialistams nėra būtinybės papildomai jas kontroliuoti.

Apgyvendinimo paslaugų teikėjams suteikta daugiau laisvės užtikrinant tinkamą mikroklimatą patalpose. Higienos normoje nustatyti tik mikroklimato parametrai, o kaip juos užtikrinti, kiekvienas paslaugų teikėjas spręs jam priimtiniausiu keliu. Sumažinti ir paslaugų teikimo vietoje susidarančių skalbinių skalbimo reikalavimai.

Atsižvelgiant į tai, kad per keletą pastarųjų metų Lietuvoje užfiksuota susirgimų legionelioze, siekiant užkirsti kelią šiai ligai, nustatytas leidžiamas legionelių kiekis vandenyje bei legioneliozės profilaktikos priemonės.

VVSPT atkreipia dėmesį, kad ši higienos norma privaloma visoms apgyvendinimo paslaugoms, taip pat ir toms, kurioms nereikia leidimo-higienos paso: kaimo turizmo sodybų, nakvynės ir pusryčių paslaugų teikėjams. Išimtis daroma tik laivuose teikiamoms apgyvendinimo paslaugoms ir kambarių nuomos paslaugoms.

Higienos norma HN 118:2011 įsigalios 2011 m. gegužės 1 d. (parsisiųsti dokumentą >>

Nuo 2011 gegužės 01 d. nustos galioti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. sausio 6 d. patvirtintas įsakymas Nr. V-2 ,,Dėl Lietuvos higienos normos HN 118:2002 „Apgyvendinimo paslaugų saugos sveikatai reikalavimai“ patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 13-531).VVSPT informacija