Nori sulieknėti – fotografuok!

Nori sulieknėti – fotografuok!

Ar Jums vis dar sunku atsisakyti didžkukulių? O gal dažnai užkandžiaujate, bet svajojate apie keletą numestų kilogramų? Mokslininkai rado išeitį – tai, ką valgote, pirmiausia reikia nufotografuoti.

Kaip žinia, lieknėjimo formulių yra daug – nuo varginančių dietų iki mitybos įpročių koregavimo. Pastarasis būdas yra kur kas veiksmingesnis, kadangi dietos pabosta, o išmokus sveikai maitintis, rezultatu džiaugsitės ilgiau. Deja, tai padaryti ne taip lengva. Juk vos įėjus į parduotuvę mus vilioja begalės maisto produktų, dešimtys užkandžių ir spalvotų etikečių. Dažniau vadovaujamės jausminiais potyriais, nemažą įtaką daro ir reklamos, todėl norėdami pasprukti iš šio užburto rato, paimkite fotoaparatą į rankas. Pasak „Wisconsin Madison“ universiteto mokslininkų, tai kur kas efektyviau, nei vesti maisto dienoraštį, t. y. užsirašinėti, ką tądien suvalgėte.

Buvo atliktas tyrimas – pakeista maisto dienoraščio forma. Rezultatas stulbinantis: per savaitę eksperimente dalyvavę žmonės, kurie fotografavo maistą bei visus užkandžius, suvalgė daug mažiau nei tie, kurie vien tik užsirašinėjo, ko ir kiek suvalgė. Patys dalyviai sugebėjo paaiškinti šį fenomeną ir komentavo, jog labiau susimąstydavo, ką valgys, nes prieš tai turėjo viską nufotografuoti. Rašytiniai dienoraščiai tokiu pat efektyvumu nepasižymi, kadangi dienos pabaigoje žmonių savikontrolė, susijusi su dietos laikymusi, susilpnėja.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotraukos: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną