Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Memelbrau“ atgaivino XX amžiaus paplūdimio madas (Klaipėda)

2011-06-13
Paskelbk savo straipsnį

Birželio 10-ąją Klaipėdos krašto alus „Švyturio MemelBrau“ atšventė vienerių metų jubiliejų ir drauge su uostamiesčio gyventojais atidarė vasaros sezoną. Vakare ne tik ragauta autentiško Klaipėdos krašto skonio alaus, bet ir prisimintos nostalgiškos pajūrio mados. Susirinkusiems pristatyta specialiai tam vakarui sukurta „MemelBrau“ paplūdimio mados retrospektyva.

„MemelBrau“ sukūrėme Klaipėdos kraštui, kaip „Švyturio“ aludarių padėką vietai, nuo kurios prasidėjo „Švyturio“ alaus istorija. Jame sujungėme kelias salyklo rūšis – kvietinį, miežinį ir karamelinį. Šias rūšis pasirinkome neatsitiktinai – miežinis salyklas simbolizuoja Lietuvos aludarystės tradiciją, kvietinis – Vokietijos, o tamsus karamelinis – Klaipėdos krašto, kuriame visada buvo populiariausios su šiuo salyklu išvirtos alaus rūšys. Tikimės, kad ši šventė, „Memelbrau“ gimtadienis ir vasaros sezono atidarymas, taps gražia tradicija ir mes kasmet pradėsime naują sezoną drauge“, – vakaro metu teigė vyriausioji „Švyturio“ aludarė Džuljeta Armonienė.

Dž. Armonienės pristatyto „MemelBrau“ šventės svečiai galėjo paragauti iš specialiai tam vakarui sukurto ledo baro, o muzikinę vakaro atmosferą kūrė gatvės džiazo ansamblis „Rhythm Junkies“. Šventėje netrūko gražių žodžių Klaipėdai ir uostamiesčio gyventojams, linkėjimus jiems siuntė ir sostinė.

Žaismingu ir netikėtu vakaro akcentu daugeliui tapo nostalgiškas madų pristatymas. Specialiai šventei dizainerė Vilė Lastovkaitė sukūrė „MemelBrau“ paplūdimio mados retrospektyvą, ji priminė XX amžiaus skirtingais dešimtmečiais vyravusias maudymosi kostiumų bei paplūdimio drabužių tendencijas. Idėja prisiminti paplūdimio madas neatsitiktinė, kadangi „MemelBrau“ sukurtas Klaipėdos kraštui, o pajūris neatsiejamas nuo nuostabių balto smėlio paplūdimių.
„Beje, maudymosi kostiumas nėra toks senas išradimas, kaip daugeliui gali pasirodyti, jo istorija prasidėjo vos prieš šimtmetį. Akivaizdu, kad anuomet įdegis nebuvo toks svarbus, o šiais laikais gerokai sutaupoma audinio jam pasiūti“, – su šypsena komentavo dizainerė V. Lastovkaitė.

Svečiai buvo supažindinti ir su trumpa paplūdimio kostiumų istorija: 19-ojo amžiaus pabaigoje išpopuliarėję kostiumai siūti iš margo kartūno, puošti raukiniais. Prie jų buvo dėvimos juodos kojinės. Vyriški maudymosi kostiumai kurti iš medvilninio dryžuoto trikotažo. Ypatingas paplūdimio mados „persilaužimas“ įvyko tarp 20-ųjų ir 30-ųjų, mados tendencijos ėmė remtis geometrinėmis formomis. Artėjant 40-iesiems siluetas tapo minkštesnis – siauras liemuo padalijo siluetą į du trikampius. Pokario pajūryje įsismarkavo iš Amerikos atpūsti mados vėjai. 50-aisiais dirbtiniai audiniai išstūmė natūralius, populiarėjo kino, muzikos herojų įtaka, formavosi jaunimo mada, kuri 60-aisiais su prasidėjusiu hipių judėjimu ypač sustiprėjo. Apie 70-uosius išaugo dėmesys seksualumui. Maudymosi kostiumui imta naudoti mažiau audinio, o kūną pradėta vis labiau atidengti. 70-aisiais savo indėlį į maudymosi kostiumų tendencijas paliko Rytai, padabinę juos naujomis spalvomis ir raštais.
Daugiau informacijos:

Miglė Tylaitė
BVRG Burson - Marsteller
T. +370 5 215 3377 Mob. +370 612 22492
E mail: migle@bvrg.lt

2011 06 13, Klaipėda