Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

LITEXPO parodose – profesionalus požiūris į svetingumą ir naujienos gurmanams

2010-10-28
Paskelbk savo straipsnį

Lapkričio 4-6 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks dvi viena kitos tematiką papildančios parodos – parduotuvių, viešbučių, restoranų įrangai ir gastronomijai skirta „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“ bei su tautinio kulinarinio paveldo tradicijomis ir naujausiais gurmaniškais atradimais supažindinanti BAF (Baltic Food and Beverages Fair).

Anot LITEXPO direktoriaus pavaduotojos Kristinos Pladienės, kartu organizuojamos šios parodos lankytojams suteikia galimybę plačiai pažvelgti į visą svetingumo verslą – nuo novatoriškos įrangos virtuvėms, naujausių maisto ruošimo technologijų iki gatavų produktų ir profesionalaus jų vertinimo bei pateikimo, nuo įrangos, įvairiausių priemonių, interjero detalių ir puošybos elementų, tekstilės, uniforminių drabužių viešbučiams, restoranams, parduotuvėms iki renginių šiame versle dirbantiems žmonėms.    

„Tai vienos iš gyviausių LITEXPO parodų, kuriose nuolat vyksta kažkas įdomaus: vieni nuolat kepa, verda, maišo, pjausto, tokiu patraukliu būdu demonstruodami naujausios įrangos galimybes, kiti ragauja ir mėgaujasi naujais skonio atradimais. Čia tradiciškai vyksta ir geriausio virėjo bei konditerio konkursai, seminarai, kuriuose specialistai pasakoja apie maisto ir gėrimų, jų derinimo, pateikimo, aptarnavimo kultūrą. Pirmą kartą čia bus surengta ir konferencija svetingumo versle dirbantiems specialistams “, - sako K. Pladienė.

Jau 14-ąjį kartą vykstančioje parodoje „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“ šiemet savo produkciją ir paslaugas demonstruos daugiau kaip 60 firmų iš Lietuvos, Vokietijos, Latvijos. 5-oje parodų centro salėje bus demonstruojama naujausia parduotuvių, viešbučių, restoranų įranga bei baldai, apskaitos ir kontrolės sistemos, kasos aparatai, apšvietimas ir interjero projektavimo paslaugos, stalo serviravimo, puošybos priemonės bei indai, higienos bei švaros priemonės, uniforminiai drabužiai, tekstilė, kava, arbata ir prieskoniai, padažai.

Kaip visuomet, šioje parodoje vyks didelio specialistų bei plačiosios visuomenės dėmesio sulaukiantys renginiai. Šiemet parodoje Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija rengia „Geriausio Lietuvos virėjo 2010“ ir „Geriausio Lietuvos konditerio 2010“ konkursus. Juose varžysis 12 virėjų ir 8 konditeriai. Asociacija parodoje taip pat surengs seminarus apie sveiką mitybą, vyno ir maisto derinimą, apie vaisių ir daržovių pjaustymo meną ir kt.

VšĮ „Horeca guru“ parodos metu surengs pirmąją Lietuvoje konferenciją, skirtą svetingumo versle dirbantiems specialistams, maisto ir gėrimų verslo, prekybos atstovams. Konferencijoje bus kalbama apie inovacijas ir naujas technologijas svetingumo ir aptarnavimo versle, apie naujas paslaugas klientams, paslaugų pardavimo meną, darbo ir laiko planavimą bei kt.

Trečią kartą rengiama tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda BAF šiemet pritraukė apie 50  kompanijų iš 10 pasaulio valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Švedijos, Italijos, Čekijos, Ukrainos, Šri Lankos. Jos reprezentuos savo gaminius, o kartu ir savo šalies maisto bei gėrimų kultūrą ir tradicijas. Italijos verslininkai savo šalies maisto tradicijas pristatys ne tik stende, tačiau surengs ir specialias pamokėles lankytojams apie vynų ir aliejų gaminimą bei vartojimo kultūrą. Flavio Brenta papasakos kaip išmokti pasirinkti gerą vyną ir gerą alyvuogių aliejų, kur galima įsigyti tinkamų produktų, surengs jų degustacijas. 

Čia lankytojai ras lietuviškų mėsos gaminių, įvairiausių sūrių, rankų darbo linų sėmenų duonelės ir paplotėlių, strutienos produktų iš Lietuvoje įsikūrusio stručių ūkio, naminių šakočių, įvairių arbatų, netradicinių produktų iš gintaro: arbatų bei trauktinių. Taip pat bus galima paragauti naminio gyvo alaus.

Parodos įsikurs LITEXPO 5-oje salėje ir veiks: lapkričio 4-5 d. nuo 10 iki 18 val., lapkričio 6 d. nuo 10 iki 16 val.

LITEXPO spaudos centras
Tel. (8 5) 2686821
r.keliuotyte@litexpo.lt