Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvos pajūryje - tonos negyvų žuvų

2011-03-24
Paskelbk savo straipsnį

Jūros pakrantę ties Smiltyne nuklojo daugybė negyvų žuvų. Baiminamasi, kad sparčiai pakrantėje žmonių renkamos žuvys nepatektų į turgų, rašo dienraštis "Klaipėda".

"Mano nuomone, šios žuvys galėjo būti išmestos iš žvejybinio tralo. Antra vertus, neatmesčiau, kad pirmadienį siautusi audra krovinį galėjo nuplauti nuo laivo denio", - aiškino Žuvininkystės tyrimų laboratorijos direktorius Šarūnas Toliušis. Daugiau nei kilometro ilgio ruože pajūryje žuvis aptiko Jūrų muziejaus ichtiologai.

"Baltijos brėtlingiai - ne tos žuvys, kurios plauktų į krantą. Nesame niekada pastebėję masinių tokių šios rūšies kritimų", - aiškino Jūrų muziejaus specialistas Remigijus Dailidė.

Ichtiologus labiausiai nustebino tai, kad šias negyvas žuveles saujomis klaipėdiečiai sėmė ir vertė į dėžės, o šias tempė į automobilius. Trečiadienė pavakare Klaipėdos miesto maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, gavę informaciją, kad šias žuvis gali būti mėginama pardavinėti miesto turgavietėse, išskubėjo į patikrinimą.

"Būtinai reikia perspėti visuomenę, kad nemėgintų pirkti ir valgyti šių žuvų. Kol kas nėra aišku, kodėl toks jų skaičius galėjo būti išmestas į krantą", - tikino Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Virginijus Gailius. Jūros paviršiuje specialistai pastebėjo ir gyvų šių žuvelių.

"Spėju, kad tai motininis būrys. Viena versijų gali būti ir cheminis apsinuodijimas. Arba kas nors buvo išpilta, arba amoniaku apnuodyta", - spėjo R.Dailidė.

R.Toliušis neigė versiją, kad žuvys apsinuodijo amoniaku, kadangi ant kranto buvo aptikta tik vienos rūšies žuvų.

Nuotrauka: inmagine.com


"Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama."

2011 03 24