Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiu

2011-02-09
Paskelbk savo straipsnį

Per 2010 m. Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) pavaldūs visuomenės sveikatos centrai ištyrė 1946 apsinuodijimo atvejus. VVSPT duomenimis, dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiu.

„Labai skaudu, bet pusės ištirtų atvejų metu nukentėjo vaikai, – sako VVSPT vyr. specialistė Natalja Umbrasienė. – Iš jų apie 20 proc. – iki 7 metų amžiaus.“ 2010 m. buvo ištirti 992 vaikų apsinuodijimo atvejai. Vaikai dažniausiai apsinuodija vaistais (450 atvejai), taip pat alkoholiu (336 atvejai). 22 vaikai apsinuodijo alkoholinius gėrimus vartodami su medikamentais bei narkotinėmis medžiagomis. Užregistruota apsinuodijimų anglies monoksidu, sieros vandeniliu, ašarinėmis, chloro ir kitomis dujomis, buitinės chemijos produktais ir kt.

Pasak N. Umbrasienės, dažnos nelaimės priežastis – tėvų, senelių ar kitų suaugusiųjų nedėmesingumas. „Vaikams prieinamoje vietoje palikti vaistai ir alkoholis, valikliai, plovikliai, dezinfekcinės priemonės, į gaiviųjų gėrimų tarą supiltos įvairios pavojingos medžiagos gali turėti labai nemalonių pasekmių jautriam vaiko organizmui, – teigia ji. – Suaugusieji ne tik privalo pasirūpinti, kad šios medžiagos atsitiktinai nepakliūtų į pačių mažiausiųjų rankas, bet ir nuolat priminti vyresniems vaikams, kaip gali baigtis eksperimentai su alkoholiu, medikamentais, narkotikais ar kitomis toksiškomis medžiagomis.“

Suaugusiųjų grupėje apsinuodijusių vyrų yra šiek tiek daugiau nei moterų. Vyrai dažniausiai apsinuodija alkoholiu, moterys – medikamentais.

Daugiau nei pusė (58,1 proc.) visų apsinuodijimų 2010 m. buvo apgalvoti, vartojant medikamentus ir alkoholį. Beveik 25 proc. šių atvejų sudaro bandymai nusižudyti. Kiti nukentėjusieji įvairias medžiagas vartojo norėdami apsisvaiginti.
6 apsinuodijusieji mirė.

MENIU.LT ir Vvspt informacija
Nuotrauka: inmagine.com

2011 02 09