Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kovai su tuberkulioze – 1,8 mln. litų

2011-05-13
Paskelbk savo straipsnį

Vilnius, 2011 m. gegužės 13 d. Europoje Lietuva iki šiol užima lyderių pozicijas pagal sergančiųjų tuberkulioze skaičių. Šalies medikai skambina pavojaus varpais, nes pastaraisiais metais mirštamumas nuo šios ligos Lietuvoje augo. Įvertinę ligos mąstą ir grėmę prieš trejus metus Lietuvos Rotary klubai inicijavo projektą, skirtą kovai su tuberkulioze. Kartu su tarptautiniu Rotary fondu šalies Rotary klubai kovai su tuberkulioze jau skyrė 1,8 mln. litų, o šiais metais numatė skirti papildomus 0,5 mln. litų.

„Už šias lėšas buvo nupirktas modernus „Bactec“ įrenginys, kuris tikslų ligos diagnozavimą gali sutrumpinti nuo 4 mėnesių, iki 4–6 savaičių. Rotary organizacija taip pat įsipareigojo trejus metus finansuoti įrenginiui tinkamų terpių įsigijimą. Viena iš projekto dalių yra ir maisto bei higienos paketų dovanojimas tuberkulioze sergantiems žmonėms“, – apie projektą pasakojo Lietuvos Rotary komiteto pirmininkas Juozas Šarkus.

Pasak jo, šiais metais sostinės rotariečiai iniciavo naują kovai su tuberkulioze skirtą projektą. Per dvejus metus bus perkama įranga bei jai reikalingos medžiagos dviems – Vilniaus ir Kauno – ligoninėms. Projekto, kurio partneriais tapo gausus būrys Danijos ir Vokietijos Rotary klubų, vertė – 0,5 mln. litų.

„Atvira tuberkuliozės forma sergančių žmonių vis daugėja – jie visuomenei patys pavojingiausi,  – teigė J. Šarkus. – Nustatyta, kad toks ligonis per metus gali užkrėsti 15 žmonių. Taip pat grėsmingai atrodo augantis tuberkulioze užsikrėtusių vaikų skaičius. O labiausiai gąsdina tai, kad jau pasitaiko visiems vaistams atsparios tuberkuliozės atvejų. Toks ligonis pasmerkiamas mirčiai. Tikimės, kad mūsų inicijuoti projektai svariai prisidės prie tuberkuliozės suvaldymo šalyje.“

Šį projektą ir kitus darbus Lietuvos Rotary klubų nariai susitiks aptarti metinėje konferencijoje, kuri vyks š.m. gegužės 14 d. Vilniuje. Šiuo metu šalyje veikia 44 Rotary klubai, vienyjantys apie 1,5 tūkst. Rotary narių.

Apie Rotary organizaciją
Pirmas Rotary klubas įkurtas 1905 m. Čikagoje. Šiandien pasaulyje yra per 1,2 mln. rotariečių susibūrusių į klubus 33 tūkst. klubų daugiau kaip 200 šalių ir geografinių regionų. Šiuo metu tarptautinis Rotary judėjimas didžiausią dėmesį skiria raštingumo, švietimo problemoms spręsti, taip pat kovai su alkiu, geriamo vandens bei maisto užtikrinimui trečiojo pasaulio šalyse bei viešajam organizacijos įvaizdžio kūrimui.


Daugiau informacijos:
Lietuvos Rotary atsakingoji sekretorė
Edita Katinaitė Kalčiūnienė
Tel.: +37068740908
El. paštas: admin@rotary.lt