Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaune vyksta renginys „Tarptautinės Hanzos dienos“

2011-05-20
Paskelbk savo straipsnį

Gegužės 19-22 dienomis Kaune senamiestyje ir centre vyksta renginys „Tarptautinės Hanzos dienos“. Tai savo mastu didžiausia šventė Kauno istorijoje. Kviečiame apsilankyti.

Senoji Hanzos miestų sąjunga - Hanzos lyga aktyviai veikė XIII- XVI amžiuose. Ji vienijo maždaug 200 Europos miestų. Tai buvo ne tik prekybos organizacija. Hanzos lyga akcentavo miestų savivaldos svarbą, humanizmą, bendruomeniškumą, savitarpio paramą.

Šiuos principus perėmė 1980 metais įkurta Naujoji Hanzos sąjunga. Ši įtakinga organizacija, vienijanti 176 miestus, siekia pritaikyti senąsias Hanzos lygos vertybes ir patirtį, plėtojant socialinę, ekonominę, kultūrinę Europos vienybę.

Tarptautinės Hanzos dienos yra rengiamos kasmet viename iš Naujosios Hanzos sąjungos miestų.

Į šią didžiausią Kauno istorijoje šventę užsiregistravo 86 užsienio delegacijos. Joms vadovaus merai arba jų pavaduotojai. Tikimasi sulaukti ambasadorių, aukšto rango politikų, verslininkų, menininkų.

Du Vokietijos miestai – Herefordas ir Rostokas – paprašė šventės organizatorių skirti daugiau vietos Rotušės aikštėje. Herefordas ketina pristatyti 25 savo regiono miestus, o Rostokas - 34. Todėl iš viso Kaune bus pristatyta maždaug pusantro šimto Hanzos miestų.

Renginio metu išpuoštame Kauno senamiestyje ir centre vyks įvairūs renginiai ir koncertai, mugėse bus prekiaujama įvairiomis prekėmis ir maisto produktais.

Orai Kaune šį savaitgalį žada būti šilti ir saulėti, tad kviečiame apsilankyti „Tarptautinėse Hanzos dienose“.

Šventės programa ir daugiau informacijos – interneto svetainėje www.hanzakaunas.lt


Meniu.lt informacija ir nuotraukos