„Karališkojoje rezidencijoje“ atidaromas Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus (Birštonas)

„Karališkojoje rezidencijoje“ atidaromas Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus (Birštonas)

Gegužės 14 d., 16 val., Birštone įsikūrusiame moderniame gyvenamajame ir rekreacijos komplekse „Karališkoji rezidencija“ bus oficialiai atidarytas Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus. Muziejuje saugoma turtinga antikvarinių baldų, paveikslų, indų, stalo įrankių ir kitų su maisto gamyba susijusių eksponatų kolekcija, priklausanti vienam iš „Karališkosios rezidencijos“ steigėjų, verslininkui ir kolekcininkui Vaclovui Kontrauskui. Šią kolekciją, kurią sudaro daugiau nei 4 tūkst. XVI-XX a. daiktų, steigėjas kaupė apie 20 metų.

Muziejaus patalpose organizuojamos nacionalinio kulinarinio paveldo patiekalų gaminimo demonstracijos ir degustacijos, paskaitos ir kiti renginiai, skirti tiek rezidencijos gyventojams, tiek svečiams. Muziejus lankytojus kviečia dalyvauti pažintinėse edukacinėse programose: „Dzūkų valgiai“, „Mūsų senolių valgiai“, „Advento, Kūčių, Kalėdų valgiai“, „Suvalkiečių valgiai“, „Pamario krašto valgiai“, „Žemaičių valgiai“, „Aukštaičių valgiai“, „Medus – ir maistas, ir vaistas“, „Gydomosios arbatos“, „Lašinių fiesta“, „Velykų margučiai“ ir kt.

Laukiami visi, kas domisi lietuvių tautos kulinarijos paveldu, mitybos kultūros raida, vaišių papročiais, tradicinėmis šventinių, apeiginių ir kasdienių valgių gamybos technologijomis bei receptais. „Karališkoji rezidencija“ – tai pirmasis Lietuvoje ir Baltijos šalyse modernus gyvenamasis kompleksas senjorams, taip pat teikiantis verslo ir poilsio paslaugas įmonėms bei individualiems asmenims.

Daugiau nei 13 tūkst. kv. m ploto komplekse, svetingai atvėrusiame duris 2007 m. vasarą, yra apartamentai bei slaugos kambariai, skirti senjorams, veikia viešbutis, siūlantis svečiams dvejus VIP apartamentus, 10 liukso klasės, 31 vienvietį ir 17 dviviečių kambarių. Komplekse veikia baras ir restoranas su žiemos sodu, kino ir koncertų salė, sveikatingumo ir SPA centras su baseinu ir pirtimis bei sporto salėmis, seminarų ir konferencijų centras, biblioteka, Šv. Roko koplyčia.

Aukščiausio lygio paslaugas teikiančiam kompleksui įrengti skirta apie 60 mln. litų. Komplekso steigėjai – JAV lietuvis verslininkas Viktoras Gediminas Gruodis ir Vaclovas Kontrauskas.

Daugiau>>

„PRo omnia“ informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną