Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Į Vilnių atvyks garbingiausias vyno rinkos svečias – markizas Antinori

2010-11-15
Paskelbk savo straipsnį

Lapkričio 16 d., antradienį, į Vilnių atvyksta iki šiol garbingiausias vyno rinkos svečias – 625 m. istoriją skaičiuojančios ir svarbų vaidmenį, kuriant naujas vynininkystės tradicijas, suvaidinusios „Antinori“ vyninės valdytojas – markizas Piero Antinori.

Pasak vizitą organizuojančios bendrovės „Mineraliniai vandenys“ generalinio direktoriaus Marijaus Cilciaus, markizo vizitas yra išskirtinis, nes iki šiol jis nėra lankęsis kitose Baltijos šalyse, o darbotvarkę planuoja metus į priekį.

72 -ejų metų markizas P. Antinori yra pripažintas vyno madas formuojančiu lyderiu. Nuo 1985 m. jis yra pelnęs keliolika įvairių šalių vyno institucijų, leidinių bei garbės apdovanojimų už gyvenimo pasiekimus.

Šiandien būdama viena didžiausių Italijos vyninių, „Antinori“ yra vertinama ne tik dėl 1385 m. siekiančių tradicijų, bet ir inovacijų - ypač sukėlusių 1970-ųjų Toskanos vyno revoliuciją, kurios metu gimė naujas terminas „Super-Toskanietis“. Šiuo terminu apibrėžiamas raudonas vynas, nepaklūstantis tradiciniams regiono maišymo principams, t.y. siekiant turtingesnio skonio, jo mišinių pagrindui naudojamos kitos vynuogės, nei leidžia tradicinės DOC(G) klasifikacijos taisyklės - pavyzdžiui, Cabernet Sauvignon.

Antinori vyninė, pristačiusi vieną pirmųjų „Super-toskaničių“ - vyną „Tignanello“, sulaukė chianti vynų gamybą prižiūrinčių pareigūnų kritikos bei paradoksalaus šio vyno priskyrimo “stalo vyno” kategorijai, tačiau netrukus šis brangus aukštos kokybės vynas išpopuliarėjo, šia kryptimi pasuko ir daugiau Toskanos regiono vyninių, ir galiausia buvo suformuota nauja šiandien plačiai žinoma klasifikacija - Indicazione geografica tipica.

Be to, „Antinori“ vieni pirmųjų Toskanoje ir Italijoje pradėjo naudoti 225 litrų talpos statines, kurios dabar pasaulyje laikomos standartu.

Šiuo metu Antinori šeima valdo kelis tūkstančius hektarų nuosavų vynuogynų skirtingose šalyse: Italijoje - Toskanos, Umbrijos, Pjemonto, Lombardijos ir Apulijos regionuose, Čilėje - Maipo slėnyje, JAV Kalifornijos ir Vašingtono valstijose, Vengrijoje ir Maltoje. Nuo įkūrimo pradžios „Antinori“ priklauso vyndarių gildijai ir jau 26 jos vyndarių kartos kasmet parduoda milijonus „Antinori“ vyno butelių, ant kurių parašyta “brandinta ir išpilstyta markizo Antinori San Casciano mieste”. „Antinori“ vyno rūsiai San Casciano mieste pastatyti neatsitiktinai. Šalia plyti Chianti Classico vynuogynai, tad į rūsį gabenamas uogų derlius išlieka gaivaus ir gryno skonio iki jį pradeda spausti patyrusi vyndario ranka. Prestižinis leidinys „Wine Spectator“ „Antinori“ 1997 m. derliaus vyną „Solaia“ yra pripažinęs geriausiu metų vynu pasaulyje.

Šiandien svarbiausius sprendimus „Antinori“ vyninėje priima pats Piero Antinori, tačiau tėvo šeimos versle dalyvauja ir trys dukros - Albiera, Allegra ir Alessia. Planuojama, kad Allesia, šiuo metu studijuojanti vyno mokslus Milane, seks tėvo pėdomis ir ateityje taps pagrindine vynininkystės tradicijų puoselėtoja ir naujų kūrėja.

Daugiau informacijos:
Linas Toleikis, Reklamos ir ryšių su visuomene vadovas
t. +370 5 2786 162 ; m. +370 611 564 85; l.toleikis@mv.lt