Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Graži figūra be dietų

2018-07-05
Paskelbk savo straipsnį

Jei esate nors kartą bandę sulieknėti laikydamiesi dietų, tikriausiai atsimenate, kiek pastangų reikalauja toks rėžimas. Tas pats prėskas maistas, visos kalorijos pedantiškai suskaičiuotos, nuolatinis alkio jausmas ir emocijų svyravimai. Galbūt manote, kad graži figūra gali būti pasiekiama tik drastiškomis priemonėmis, tačiau šiandien noriu jums pasiūlyti kelis patarimus, kurie padės džiaugtis savo kūnu nealinant jo.

Pradėkite nuo sveiko svorio

Pirmiausia atsakykite sau, ar jūsų grožio suvokimas tikrai yra sveikas ir nežaloja jūsų sveikatos. Nustokite save lyginti su žvaigždėmis ant žurnalų viršelių, modeliais ar draugėmis. Nepamirškite, kad socialinėje erdvėje figūruojantys žmonės gauna didelius honorarus už tai, kaip jie atrodo, o ir jų išvaizda labai dažnai atspindi nesveiką liekno kūno kultą, valgymo sutrikimus ir psichologines problemas. Paklauskite savęs ar sulieknėti norite tik dėl estetinių priežasčių, ar išties turite antsvorio, nuo kurio kenčia jūsų gyvenimo kokybė ir sveikata. Norėdami sveikai sulieknėti pradėkite nuo to, koks yra sveikas svoris jūsų ūgio ir fizinio aktyvumo žmogui. Tai galima padaryti kūno masės indekso skaičiuoklėmis, atlikus kūno sudėties analizę ir tuomet pasikonsultavus su mitybos specialistu ar dietologu, galinčiu profesionaliai pakomentuoti rezultatus bei pasiūlyti sveikus gyvenimo būdo pokyčius.

Klausykite savo kūno

Labai dažnai stresas ir chaotiškas gyvenimo būdas yra neatskiriami nuo emocijų malšinimo kaloringu maistu. Taip visai nesudėtinga net nepajutus  suvalgyti daugiau kalorijų nei turėtume ir be didelių pastangų priaugti kelis kilogramus. Kad taip nenutiktų, laikas pradėti klausyti savo kūno poreikių. Žmonėms, kurie dažnai emocijas malšina maistu ar persivalgo vakarais, verta išbandyti sąmoningo valgymo techniką. Pasistenkite kelis kartus per dieną rasti bent penkiolika minučių, per kurias nedarysite nieko kito, neblaškysite savo dėmesio skaitydami, žiūrėdami naujienas telefone, o visą dėmesį skirsite tik valgymui. Tokia technika ne tik padeda sumažinti stresą, bet ir greičiau pajausti sotumo jausmą, nepersivalgyti. Taip pat labai svarbu nustoti sau visiškai drausti tam tikrus maisto produktus, nors tai ir yra ne pats maistingiausias maistas. Leisdami sau retkarčiais pasimėgauti geidžiamais saldumynais, traškučiais ar kitu jūsų pagundų maistu ir to nedramatizuodami, nedarysite sau psichologinio spaudimo ir netapsite savo paties draudimų įkaitu. Deja, kuo daugiau sau drausite vieną ar kitą maisto produktą, tuo labiau vėliau persivalgysite jo ir jausite tik nepaprastą kaltės jausmą.

Rinkitės mažiau perdirbtus produktus

Nors ir kartais verta pasimėgauti pačiu riebiausiu ir saldžiausiu gabalėliu pyrago, tačiau daug lengviau palaikyti lieknesnę figūrą, jei mityba yra subalansuota. Kuo daugiau perdirbto maisto valgome, tuo didesnė tikimybė, kad mūsų kūnas nesijaus labai gerai. Ypač lengva daug kalorijų gauti iš saldintų gėrimų. Būkite sąmoningi ir svarbiausia kasdien aprūpinkite kūną būtinomis maistinėmis medžiagomis, pasistenkite kiekvieno valgymo metu įtraukti baltymų, kompleksinių angliavandenių ir gerųjų riebalų, gerkite daugiau vandens ar arbatų. Taip išvengsite nuolatinio potraukio mažai maistingiems, daug cukraus ir perdirbtų riebalų turintiems užkandžiams. Valgykite daugiau šviežių daržovių, uogų, pupelių, liesos mėsos ar žuvies. Tokio maisto sunku persivalgyti net ir valgant didelėmis porcijomis.

Raskite mėgstamą fizinę veiklą

Fizinė veikla neturi būti kančia. Jei sporto klubas ir savo kūną mėgstantys demonstruoti žmonės jums sukelia tik dar daugiau nusivylimo savo dabartine figūra, išmėginkite kitą akytvią veiklą. Išbandykite grupinę jogos ar pilateso treniruotę. Galbūt gerai jaučiate ritmą ir mieliau išmoktumėte šokti. Net ir neturint galimybių lankytis mokamose treniruotėse, nereikia ieškoti pasiteisinimų – lengvas bėgimas lauke ar greitesnio tempo pasivaikščiojimas yra ne mažiau naudingi sveikatai nei treniruotė salėje. Internete taip pat galima rasti įvairiausio lygio nemokamų video su pratimais, kuriems nereikia jokio inventoriaus. Norėdami gražios figūros, skirkite bent dvidešimt minučių per dieną aktyviai pertraukėlei ir džiauksitės ne tik gražesniu bei stipresniu kūnu, bet ir jausite kaip išsiskiria geros nuotaikos hormonai.

***

Gražiam kūnui visiškai nereikia ribojančių dietų ir savęs alinimo. Kartais verta pradėti keisti savo požiūrį į tai, koks išties turėtų būti sveikas kūno svoris. Pradėkite ne nuo ribojimų, o nuo to, kaip kuo geriau pasirūpinti savo kūno poreikiais, kad būtume sveikesni. Dažniau valgykite natūralesnius produktus, bet nepamirškite ir savęs palepinti. Pasistenkite valgyti be papildomų dėmesį blaškančių priemonių. Ir žinoma, raskite laiko maloniai aktyviai veiklai.

Lauryna Nelkinė @Meniu.lt