Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Egzaminai artėja: ką valgyti?

2011-04-15
Paskelbk savo straipsnį

Pasak mitybos specialistų iš tiesų yra produktų ar medžiagų, kurių, prasidėjus egzaminų maratonui reikėtų vengti...

Štai jie:

Bandelės, mėsainiai, sūrainiai bei sumuštiniai

Iš jų naudos jokios, plius dar ir papildomi kilogramai. Geriau pasirūpinkite (egzamino dieną - būtinai) vaisiais, ypač tinka citrusiniai. Nepamirškite valgyti ir riešutų, kurie išties puikiai stimuliuoja smegenų veiklą.

Taurinas ir guarana

Šių medžiagų yra kavoje, juodojoje arbatoje, „kolose“ ir „pepsiuose“ bei energiniuose gėrimuose. Dideli šių medžiagų kiekiai kenksmingi organizmui. Kava ir arbata saikingai vartojamos bėdų, aišku, nepridarys. Mokslo įrodyta, kad gėrimai, kuriuose yra dideli minėtųjų medžiagų kiekiai, gali sukelti priklausomybę. Mat smegenys, pripratusios būti stimuliuojamos, kitaip jau nebenori „dirbti“.

Geriausiai ruošiantis egzaminams gerti žaliąją arbatą.

Angliarūgšte prisotinti gėrimai, alkoholis

Naudos jokios - vieni konservantai ir cukrus. Be to, jie ypač kenkia inkstams ir kepenims. Padidėjusių krūvių metu šie organai turėtų dirbti „be trukdžių“.

Alkoholio poveikis, kaip žinia, irgi nekoks - skaudanti galva ir viso kūno silpnumas. Norite gėrimo, kuris padėtų jaustis žvaliam? Paprasta: šaltas virintas vanduo ir šviežiai spaustos citrinos sultys.

Keptas, riebus, aštrus maistas

Egzaminų maratono metu organizmas nuolat išgyvena stresą, todėl sunkus maistas skrandžiui yra sunkiai įveikiamas (galimi spazmai ir kitokie sutrikimai). Sutrikus virškinimui ir galva „nedirbs“ taip, kaip reikia.

Geriau rinkitės sveikus patiekalus, vitaminų gausų maistą.

www.lsveikata.lt informacija
Nuotraukos: inmagine.com

2011 04 11